Çözüldü ASUS X542UR bilgisayar donuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Archley

Hectopat
Makaleler
2
Bilgisayar Windows 10 64 Bit, 16 GB RAM ve i7 olan ASUS X542UR modeli bir bilgisayar. Yani hiçbir problemi yok ama bilgisayar aşırı ekran donması mouse tepkimesi gibi sorunlar oluştu. ben de bilgisayarımı temiz bir formatla Windows 8.1'e geçmek istiyorum ama konudad a belirttiğim gibi driver problemi olmasından korkuyorum.
Cevaplarınızı bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm
Tam 1 yıl sonra sonuç. Sorun HDD'deymiş SSD taktırdım temiz kurulum yaptım canavar gibi. Windows 8.1 işlemci Driver'ı yok.
Driver sorunu olmayacağını gördüm web sitesinde.
Aynı cihaz bizde de var. Kasma yapmıyor Win10.
Virüs veya donanımsal bir temizlik gerektirdiği için oluyor olmasın onlar?
Temiz kurulumla yine Windows 10 kurun bence.

Driver sorunu olmayacağını gördüm web sitesinde.
Aynı cihaz bizde de var. Kasma yapmıyor Win10.
Virüs veya donanımsal bir temizlik gerektirdiği için oluyor olmasın onlar?
Temiz kurulumla yine Windows 10 kurun bence.
Teşekkürler son 3 ayda 3. olacak herhalde format yıllarca Windows 7 kullandım optimizasyonunu biliyorum gerçekten kötü ondan dolayı Windows 8.1 yüklemeyi tercih ettim çünkü gerçekten Windows 8.1'e çok alışığım.

Tercih meselesi tabii ki. Çok seri bir işletim sistemi.
Deneyebilirsiniz, sorun çıkarmaz Driver'lar.
Driver'ları mutlaka elle indirin veya ürün yanında gönderilen driver materyali ile yükleme yapın. Bir uygulama vesilesi ile yüklemeyin.

Tercih meselesi tabii ki. Çok seri bir işletim sistemi.
Deneyebilirsiniz, sorun çıkarmaz Driver'lar.
Driver'ları mutlaka elle indirin veya ürün yanında gönderilen driver materyali ile yükleme yapın. Bir uygulama vesilesi ile yüklemeyin.
Ne yazık ki bilgisayarı aldığımda elime hiçbir CD gelmedi Vatan Bilgisayar'dan almıştım ama ASUS'un sitesinde Windows 10 64-Bit seçeneğinin yanında bir de other adında bir seçenek daha var ama bir tek 2 driver var 2'side BIOS. Driver'ları bulabilmem için bir site önerir misiniz rica etsem?

Dosya Ekleri

• 1603536151844.png
    1603536151844.png
    22,5 KB · Görüntüleme: 21
Tam 1 yıl sonra sonuç. Sorun HDD'deymiş SSD taktırdım temiz kurulum yaptım canavar gibi. Windows 8.1 işlemci Driver'ı yok.

Son düzenleyen: Moderatör:
Çözüm

Geri
Yukarı