ASUS X542UR fanı aniden hızlanıyor

Wallirikz90

Hectopat
Merhaba arkadaşlar ASUS X542UR model laptopunu kullanıyorum benim aklıma bir şey takıldı bunun farkına son zamanlarda vardım laptop'u daha yeni aldım. Zaten daha 5 ay oldu. Laptop fanı işlem yaparken hızlanıyor yani şöyle işlem mesela internet sayfasını açıyorum. Fan hızlanmaya başlıyor ama bu fan ekran kartımı işlemci fanımı bilmiyorum ama tahminen ekran kartı fanı değil çünkü ekran kartım devre dışı gözüküyor. İnternette geziniyorum işte bir süre sonra fan eski yavaş haline geri dönüyor.

Önceden oyunlarda ekran kartı devreye girdiği için ekran kartı fanı devreye girerdi ama bunu ben daha yeni fark ettim yeni bir işleme başlarken ya da Youtube'de video izlerken birden hızlanmaya başlıyor. Bir süre sonra tekrar eski haline geliyor bir süre sonra tekrar hızlanıyor hızlanıp yavaşlamasında belli bir aralık var mı bilmiyorum. Ama sorunum bu şekilde sizce bu normal mi çünkü önceden böyle bir şey yoktu, son günlerde gözüme çarptı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı