ASUS X542UR-GQ437T RAM ve SSD Yükseltmesi

Usta öncelikle sana teşekkür etmek istiyorum. Aynı model bilgisayarım var ve sayende kafamdaki tüm soruların çözümünü buldum. Bir sorum olacak. Kullandığın SSD'den memnun musun? Taktıktan sonra ısınma problemi oldu mu ?
Ne demek rica ederim. Performansından gayet memnunum ve bir ısınma hissetmedim.

Gerçekten çok uzun süre sonra yazıyorum bilgisayar bende de var bu m2 ssd uyumlumudur acaba yardımcı olursanız sevinirim
M2 SSD'lerde SATA girişli olanları destekliyor model. Yani giriş kısmında hem sağda hem de solda küçük çentik olmalı. Linkteki NVME girişli. Bunu almamanı tavsiye ederim. Belki laptop görebilir ama önceki mesajlarda bir arkadaş laptopun NVME girişli olanı görmediğini söylemiş.

Gerçekten çok uzun süre sonra yazıyorum bilgisayar bende de var bu m2 ssd uyumlumudur acaba yardımcı olursanız sevinirim
Geç gördüğüm için kusura bakmayın @mazzanti arkadaşımızın dediği gibi bu laptop NVMe desteklemiyor. M.2 SATA SSD bakılması gerekiyor. Ben kendi aldığım Crucial MX500'den hala çok memnunum en ufak bir sorun yaşamadım tavsiye ederim.

Geç gördüğüm için kusura bakmayın @mazzanti arkadaşımızın dediği gibi bu laptop NVMe desteklemiyor. M.2 SATA SSD bakılması gerekiyor. Ben kendi aldığım Crucial MX500'den hala çok memnunum en ufak bir sorun yaşamadım tavsiye ederim.
Bu m2 ssd destekliyormu peki

Bunlar 2 dişli uyumlu değildir dimi

Son düzenleme:
Bu M.2 SSD destekliyor mu peki.

Bunlar 2 dişli uyumlu değildir değil mi?

Benim kullandığım MX500 de iki dişli. Sanırım onun bir önemi yok net bilgisi olan arkadaşlar yazarsa daha isabetli olur fakat dediğim gibi laptopta tek diş açığı varken benim kullandığım SSD de iki dişli. Sonuçta orada onu engelleyen bir plastik yok ve soldaki diğer diş bir şeye takılıp engel oluşturmuyor. Bu durumda M.2 SATA yazan bütün SSD'leri destekliyor olması gerekir.

Benim kullandığım MX500 de iki dişli. Sanırım onun bir önemi yok net bilgisi olan arkadaşlar yazarsa daha isabetli olur fakat dediğim gibi laptopta tek diş açığı varken benim kullandığım SSD de iki dişli. Sonuçta orada onu engelleyen bir plastik yok ve soldaki diğer diş bir şeye takılıp engel oluşturmuyor. Bu durumda M.2 SATA yazan bütün SSD'leri destekliyor olması gerekir.
Bu konuya denk geldiğim iyi oldu. Yoksa 1600 TL para verip NVMe M2 SSD alacaktım ve elimde patlayacaktı. Aynı leptop'a sahibim. İçindeki 1TB HDD bozuldu, değişmesi gerekiyor.

Bahsini ettiğim ürün;
.

Son düzenleme:

Yeni konular

Geri
Yukarı