Çözüldü Asus x54c Laptop MasaÜstü Gelmeme Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ruhitemel

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Network Teknisyeni
Asus x54c laptopa win7 win 8,1 kurdum. İkısınde de masa ustune erısemıyorum.

Tam acılacakken ekran karanlık gelıyor ama arkada ses gelıyor sankı wındows acılmış gibisinden.

Sorun donanımsal mı yazılımsal mı sizce ?

BIOS sürümünü 210'a güncelleyin. Başka bir PC'den indirin ve klasöre çıkartıp USB belleğe atın BIOS'u. Sonra BIOS'a girip EZ Flash ile güncelleyin.

BIOS sürümünü 210'a güncelleyin. Başka bir PC'den indirin ve klasöre çıkartıp USB belleğe atın BIOS'u. Sonra BIOS'a girip EZ Flash ile güncelleyin.

Deneyip sonucu yazacağım hocam, teşekkurler.

- - - Güncellendi - - -

Bır turlu Bıos' ta bahsettıgınız menuye gıremedım. Faklı bır Bıos Advanced BIOS Settings de Tools yok. Ne yapabılırım ?

Uzun uğraşlarım sonucu UEFİ, AHCİ ayarlarını kurcaladım dvd-cd sürücüsü yolunu vs değiştirdim ne olduysa düzeldi ve formatı sorunsuz attım. Şu an cihaz stabil çalışıyor. Yardımlarınız için teşekkürler keşke biosu güncellemeyi de yapabilseydim :)

BIOS güncelleme genelde en sağdaki sekme altında yer alır. UEFI Enabled ve AHCI de Enabled olsun. Bu halde 8.1 kurmanızı tavsiye ederim. Sistemden en iyi böyle performans alırsınız.

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı