ASUS X550CC-XO846H'de Wireless Sorunu

Dinar Düzbak

Kilopat
Yer
Balıkesir, Turkey
Daha fazla  
Arkadaşım yaklaşık 1 hafta önce notebook aldı. Ürün bu;

ASUS X550CC-XO846H NOTEBOOK - NOTEBOOK - Teknosa.com

KYK'da kalıyoruz KYK wifiye bağlanınca bir sorun yok. Ama yaklaşık 30 dk sonra atıyor ve bir daha hiç bağlanamıyor. Sorun wifide olsa benimde bağlanamamam gerekir ama bende bir sorun yok. Bilgisayarı kapatıp açınca düzeliyor ama bir süre sonra gene aynı. Bazende usb girişleri çalışmıyor yine kapatıp açmamız gerekiyor düzelmesi için. Bilgisayara recovery yaptım. Wireless adaptörün driverını güncelledim ama sorun halen devam etmekte.

Bugün gittiğimiz bir bilgisayarcıda aynı problemle karşılaşmış ve sorunun wifide olduğunu alette sorun olmadığını söylüyor. Ama ben bağlanabiliyorum dediğimde ise evet mantıksız duruyor ama bazen oluyor dedi.

Teknosaya vermeden halletmek istiyoruz problemi çünkü 1 hafta kadar bilgisayarsız kalmak istemiyor benim arkadaş. Bu konuda bilgisi olan veya başından geçmiş olanlardan yardım bekliyoruz şimdiden teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
Aygıt yazılımını güncelleyin veya eski sürümü varsa yükleyin. Olmazsa, Modem SSID üzerine sağ tıklayın, Özellikler seçeneğinden TKIP/AES modüllerini değiştirmeyi deneyin.

Asusun sitesinde driverlerda 5 adet bios driverı var ben tarihi en son indirdim ama .exe dosyası çıkmadı içinden uzantısı .217 bu yüzden kuramadım. Çok saçma bir metod olarak uzantıyı .exe yaptım ismini değiştirerek yine olmadı.

Notebook & Ultrabook - X550CC

Kartın donanım kimliğini anlamadım. Mediatek MT 7630e 802.11 bgn wifi adaptor yazıyor acaba bunu mu kastettiniz ?
İşletim sistemimde windows 8.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 11 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı