ASUS X550CC mikrofon algılama sorunu

Lengthow

Kilopat
Daha fazla  
Meslek
Müzisyen
Arkadaşlar iyi günler, yaklaşık 1-2 aydır bu bilgisayarı kullanıyorum ve kulaklığımı harici bir ses kartına bağlıyorum (Focusrite Scarlett Solo). Bu kısımda hiçbir sorun yok, ancak bilgisayarda tek jak var. Chat yaparken kullandığım mikrofonumu oraya bağladığım zaman bilgisayar algılamıyor hiçbir şekilde, daha bugün fark ettim bunu. Realtek kurmayı denedim, denetim masasından birkaç ayar ile oynadım ancak işe yaramadı. Realtek kurdum ancak kontrol paneli yüklenmemiş sanırım hiçbir yerde bulamıyorum. Ayrıca mikrofonu bağlamak için splitter da denedim o da işe yaramadı. Hala laptopun kendi mikrofununu kullanıyor. Yardım edebilir misiniz?

Son düzenleyen: Moderatör:
TRRS porta TRS mikrofon takarsanız algılamaz. Kullandığınız splitter da TRRS olmalı.

Realtek kontrol paneli de Microsoft Mağazası'na taşındı:

TRRS porta TRS mikrofon takarsanız algılamaz. Kullandığınız splitter da TRRS olmalı.

Abi HDMİ monitörde ghosting ve yazılarda gölgelenme yaşıyorum oyunlarda dokular yüklenmiyor, kablo sorunu dediler ama neden kaynaklanıyor olabilir ? 75HZ RX580 Ekran kartı mevcut. Kabl, gelen stok kablo.

Mikrofon TRRS Port'a sahip, gönderdiğiniz linkten indirmeye çalışıyorum ancak 0x803FB005 kodlu bir hatayla karşılaşıyorum.
Şimdi indirmeyi becerebildim, ancak sorunum çözülmüş değil maalesef.
Arkadaşlar bir süre daha araştırdıktan sonra bir çözüme ulaşamadım. Ben de 15 tl gibi bir fiyata usb ses kartı aldım. Mikrofonu öyle kullanıyorum. Sorunum böyle çözülmüş gibi oldu.

Son düzenleme:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı