Asus X550j %100 disk sorunu ve geç açilma

Kaymaz5

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba ben yeni laptom aldim. Asus X550J modelini. Freedos olarak USB ile windoss 8.1 kurulumunu yaptim. Sonra kutusundan çikan CD ile driverlerini kurdum falan daha sonra butun windows guncellestirmelerini yukledim windows 10 yukseltmesi geldi. Ona da yukseltim fakat bilgisayar acilirken hosgeldiniz yazisindan once 30 40 sn siyah ekranda bekliyor. Bilgisayarin acilisi 2 dk yi buluyor ve kendine gelmeside 1 2 dk'yi buluyor. Disk kullanimida %90 - %100 arasinda gidip geliyor. Anlamadigim bir kasma söz konusu. Biraz arastirdim ama sorunu cozemedim ornek olarak tarayiciya falan tikliyorum cok gec aciliyor. Kasma yaratiyor ayni sekil diger programlardada boyle oluyor yardimlarinizi bekliyorum.

Sistem ozellikleri:
  • 4 GB RAM
  • NVIDIA 950M ekran karti
  • i5 islemci bulunmakta

Son düzenleyen: Moderatör:
Windows 10 daki güncel disk hatası hdd nizi ssd ile değiştiriniz sorun çözülücektir yada c sürücüsüne sağ tıklayıp - Özellikler - aşarda hangisi işaretli ise o tık ı kaldırınız düzelicektir sürücülerini güncelleyin bios güncellemesi yapın ısınma gibi problemler varsada termal macun veya fan temizligi yapn

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı