Asus X550jk-0012D UEFI Sorunu

CM EROL

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba Arkadaşlar
Windows 10 indirdim 64 bit olarak. Rufus İle Flash Belleğe yazdım. Ardından Bios'a girip ayarları Default aldım. Ve F10 yapıp kaydedip açılışta ESC basarak boot menüyü açıyorum. Buraya kadar iyi ancak uefı flash disk'i seçince direk BIOS açılıyor. Bıostan Fast Boot'u Kapatırsam (yani uefı özelliğini) başında uefı yazısı olmadan kurabiliyorum. Neden böyle oluyor bir çözüm yolu önerebilirmisiniz.
Uyguladıklarım:
- Flash Bellek Değiştirdim
- Rufus İle Gpt Olarak Yazdım
- Bıos sıfırlayıp kaydedip çıkınca tekrar bıos açılıyor Windows 10 geçiş yapmıyor (kurulu iken)
-Cmd ile flash bellek biçimlendirip denedim
Başka ne yapabilirm Yardımlarınıza muhtacım şimdi uefısız Windows 10 kurulu uefıyi açarsam direk bıos açılıyor. Yardım Lütfen !

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
,
Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.
Bu rehberleri izledin mi?

Benim BIOS'um mavi bios bunun için mbr'mi yazmam gerek ben onu anlamadım. Hep Gpt yazıyordum. Şimdi Mbr'mi yazayım ?

Şuan Mbr Yazıyorum Bakalım Olucakmı

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı