Asus X550JK CD-ROM Yuvası İçin HDD Dönüştürücü

Cihat Uğurlu

Kilopat
Makaleler
2
Daha fazla  
Meslek
CNC ve Forklift Opr.
Merhaba arkadaşlar. Bir arkadaşımın Asus X550JK laptopuna SSD eklemek istiyoruz. Bunun için araştırdığım kadarıyla en mantıklı yöntemin CD-ROM bölümünü iptal edip, disk kutusu yardımıyla HDD'yi oraya taşımak olduğunu gördüm. mSata vs. destekler mi tam bilmiyorum. Sitesinden falan baktığım kadarıyla desteklemiyor. Bilenler yardımcı olursa sevinirim.

12.7mm HDD Caddy 4717p Notebook DVD to SSD Kutu Sata LAPTOP NOTEBOOK CD KIZAK EXTRA İKİNCİ HARDDISK

Bu işimi görür mü? Disk kutusunun performans anlamında iyisi veya kötüsü var mıdır? Sizin önerebileceğiniz alternatifleri de görmek isterim. Teşekkürler şimdiden.

Son düzenleyen: Moderatör:
ASUS X550JX Bilgisayarımda söylediğiniz şekilde SSD kullanıyorum, hiç bir sorun yok. Ancak DVD sürücü 12.7mm değilde 9.5mm benim bilgisayarım için, sizde bu noktayı bir kontrol edip ona göre disk kutusu alın lütfen.
Hangi marka aldınız? Ben önceden alıp takmıştım. Ancak gereksiz bir işlemci kullanımı meydana geldi. O yüzden çıkarmak zorunda kaldım. Araştırdım baya ve kötü yazılımdan dolayı kaynaklanıyormuş. Sen hangi marka kullanıyorsun?
Bu arada 9.5 mm almanız gerekiyor.

Hangi marka aldınız? Ben önceden alıp takmıştım. Ancak gereksiz bir işlemci kullanımı meydana geldi. O yüzden çıkarmak zorunda kaldım. Araştırdım baya ve kötü yazılımdan dolayı kaynaklanıyormuş. Sen hangi marka kullanıyorsun?
Bu arada 9.5 mm almanız gerekiyor.

Açıkçası markasına dikkat etmedim HDDCandynin, kutusunu aldığım yerde unuttum ama herhangi bir fazladan, sürekli işlemci kullanımına rastlamadım iki gün boyunca.

9.5mm alman gerekiyor yani. Peki bunun performansa bir farkı oluyor mu? Kalite farkı var mı çeşitler arasında? @caeser Siz hangisini kullanıyorsunuz?

Bir üst mesajda bahsettiğim gibi ben markasını incelemeyi unutmuşum ve pek önemsememiştim aslında, ama şöyle bir durum aynı işlevi gören 20 TL ye satılan kutu da vardı 65-70 TL ye satılan da, ben uygun bir yerden 35 TL ye bir kutu aldım ve memnunum, eğer isterseniz yarın kapağı açıp marka-modeline bakarım....

Bir üst mesajda bahsettiğim gibi ben markasını incelemeyi unutmuşum ve pek önemsememiştim aslında, ama şöyle bir durum aynı işlevi gören 20 TL ye satılan kutu da vardı 65-70 TL ye satılan da, ben uygun bir yerden 35 TL ye bir kutu aldım ve memnunum, eğer isterseniz yarın kapağı açıp marka-modeline bakarım....
Memnun kalmanızdan ötürü merak ettim. Saatten dolayı da diğer Mesajınızı tam anlayamamışım kusura bakmayın. Genel olarak pek bir farkları bulunmuyor sanırım. Düzeltmem gereken önemli kısım, 9.5mm olması şimdilik. X550JK ile X550JX arasında da pek fark yoktur sanırım donanım olarak. İkisinde de Super Multi-DVD olarak yazıyor sitesinde.

Son düzenleme:
Açıkçası markasına dikkat etmedim HDDCandynin, kutusunu aldığım yerde unuttum ama herhangi bir fazladan, sürekli işlemci kullanımına rastlamadım iki gün boyunca.
Anladım. Bende görev yöneticisinden baktığımda ''System'' adında bir uygulama sürekli işlemciyi yiyordu. Hatta geçen sene açmıştım konu hala duruyormuş :D
Konu
Memnun kalmanızdan ötürü merak ettim. Saatten dolayı da diğer Mesajınızı tam anlayamamışım kusura bakmayın. Genel olarak pek bir farkları bulunmuyor sanırım. Düzeltmem gereken önemli kısım, 9.5mm olması şimdilik. X550JK ile X550JX arasında da pek fark yoktur sanırım donanım olarak. İkisin de de Super Multi-DVD olarak yazıyor sitesinde.
Yok boyut aynıdır. Ben hatta almaya gittiğimde DVD'yi çıkarıp götürmüştüm tam olarak emin olmak için ve 9.5 mm'lik almıştım tam oturmuştu.
Ama arkadaş markasını paylaşabilirse süper olur.

Memnun kalmanızdan ötürü merak ettim. Saatten dolayı da diğer Mesajınızı tam anlayamamışım kusura bakmayın. Genel olarak pek bir farkları bulunmuyor sanırım. Düzeltmem gereken önemli kısım, 9.5mm olması şimdilik. X550JK ile X550JX arasında da pek fark yoktur sanırım donanım olarak.

Forumda aynı soru üzerine açılmış konulardanda anladığım kadarıyla net olarak 9.5mm almalısınız, 12.7 biraz daha eski tip kalın laptop kasaları için.

@_Semih_ Başka bir forumda "Önce işlemci sürekli %10 seviyesindeydi, araştırdım. Kızak üzerinde jumper varmış, o ayar ile düzeldi sorun." gibi bir çözüm önerisi okudum, ne kadar ilgilenirsiniz, ne kadar işinize yarar, ne kadar doğrudur bilemem :)

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı