Asus X550JK Laptop RAM'leri Görmüyor

• Konuyu başlatan Glen
  • Başlangıç Tarihi
  • Mesaj 2
  • Görüntüleme 464

Glen

Decapat
Herkese merhaba,

Yaklaşık 1 hafta önce Asus X550JK -XO012D bilgisayarımın içini temizlemek için açtım. Temizledikten sonra PC'yi çalıştırdığımda laptop ekranı gelmiyordu, harici monitöre görüntüyü veriyordu. Tekrar içini açıp çalıştırdığım zaman sıkıntısız görüntü verirken kapattığım zaman görüntü vermiyordu. Yani klavyeyi tırnaklarına oturttuğum zaman sorun yoktu. Daha sonra sorunun RAM'de olabileceğini düşündüğüm için RAM'i söktüm. RAM'i çıkarıp taktığımdan beri monitör bağlı değilse laptop ekranı çalışıyor fakat daha sonradan eklediğim 4 GB RAM'i bilgisayar görmüyor. RAM mi bozulmuştur yoksa anakartta başka bir problem mi olmuştur acaba?

Yardımlarınız için teşekkür ederim.

Daha açık olmak açısından: Cihazda şu an ne kadar RAM var? Bunların hangilerini sonradan taktınız? Sonradan taktığınız var ise CL ve zamanlama değerlerini kontrol etmiş miydiniz?

Anakarta lehimli 4 GB ram var ben ekstra 4 GB ram eklemiştim yani 8 GB RAM takılı PC de şu an fakat sadece 4 görüyor. 2016 Ocak ayından beri 8 GB olarak kullanıyordum

Uyarı! Bu konu 6 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı