RTX4060 Ti sistem donuyor ve sesler takılıyor

kumpir03

Centipat
Daha fazla  
1718664725536.png

Monitörümün bilgileri bunlar, normalde 170 Hz bir monitör ama donduğu için 144Hz çekmiştim yine düzelmedi. Mesela Valorant oynarken Alt Tab atıyordum bir anda dondu arkada sesler hala var ama ekran siyah gri arası bir renk yani simsiyah olmuyor biraz ışık var monitörü 5 bin TL'ye almıştım kötü de değil neden kaynaklanıyor olabilir?

Dosya Ekleri

• 1718664604475.png
    1718664604475.png
    19,6 KB · Görüntüleme: 275
Son düzenleyen: Moderatör:
Şuradaki linkteki programı kullanıp RAM'leri test edebilirsin. Eğer RAM'lerde sıkıntı varsa belki problem ondan olabilir. Programı çalıştırıp bir dene, hata uyarısı alacakmısın bir bak bakalım.

Eki Görüntüle 2225230

Monitörümün bilgileri bunlar, normalde 170 Hz bir monitör ama donduğu için 144Hz çekmiştim yine düzelmedi. Mesela Valorant oynarken Alt Tab atıyordum bir anda dondu arkada sesler hala var ama ekran siyah gri arası bir renk yani simsiyah olmuyor biraz ışık var monitörü 5 bin TL'ye almıştım kötü de değil neden kaynaklanıyor olabilir?

Aynısını bende yaşıyorum ekran kilitleniyor seslerde sorun yok.

Eki Görüntüle 2225230

Sorunu çözebildiniz mi?

Benzer bir sorunu ben de depolama kaynaklı yaşıyordum. Sistem tarafından disk kullanımı Windows 11'de çok yüksek olduğu için sahip olduğum SATA SSD bu talebi oyunlarla ve Discord gibi programları birlikte kullanmamı karşılayamıyor ve tepki süresinde gecikmeler başlıyordu. 1-2 dakikada bir yaşıyordum ve teslim iyileştirme dosyalarının karşıya yüklenmeye çalışılmasından dolayı olduğunu gördüm. Halen sistem arada bir yüksek disk kullanımına çıksa da aynı sorunu yaşamıyorum. Oyunlar ve programlar donuyor, sesler devam etse de 20 saniye falan sonra kesiliyor, Windows pencereleri küçülttüğümde geri büyütmüyor, bazen 4-5 bazen ise 30-40 saniye sonrasında tepki veriyordu. Disk kullanımınıza bir bakar mısınız sorun yaşadığınız zamanlarda bir anormallik var mı? Bu arada Valorant, LoL gibi oyunlarda sorun yaşamadım Windows 11 Insider Preview versiyonuna geçtim 2 gün önce ve şimdi sistem genelinde biraz sorun yaşıyorum. Yeni SSD aldım M2, gelince bütün sorunlarım biter diye umuyorum.

Benzer bir sorunu ben de depolama kaynaklı yaşıyordum. Sistem tarafından disk kullanımı Windows 11'de çok yüksek olduğu için sahip olduğum SATA SSD bu talebi oyunlarla ve Discord gibi programları birlikte kullanmamı karşılayamıyor ve tepki süresinde gecikmeler başlıyordu. 1-2 dakikada bir yaşıyordum ve teslim iyileştirme dosyalarının karşıya yüklenmeye çalışılmasından dolayı olduğunu gördüm. Halen sistem arada bir yüksek disk kullanımına çıksa da aynı sorunu yaşamıyorum. Oyunlar ve programlar donuyor, sesler devam etse de 20 saniye falan sonra kesiliyor, Windows pencereleri küçülttüğümde geri büyütmüyor, bazen 4-5 bazen ise 30-40 saniye sonrasında tepki veriyordu. Disk kullanımınıza bir bakar mısınız sorun yaşadığınız zamanlarda bir anormallik var mı? Bu arada Valorant, LoL gibi oyunlarda sorun yaşamadım Windows 11 Insider Preview versiyonuna geçtim 2 gün önce ve şimdi sistem genelinde biraz sorun yaşıyorum. Yeni SSD aldım M.2, gelince bütün sorunlarım biter diye umuyorum.

Disk kullanımım %3 %10 falanepic Games'ten kaynaklanıyor olabilir çünkü bir arkadaşımada sordum oda aynı sorunları Valorant'ta ve LoL'de yaşadığını söyledi bende aynısını Valorant'ta ve LoL'de yaşıyorum sorunu demin yine yaşadım ama benim sorunum düzelmiyor ekran gidiyor geri gelmiyor mecburen güç tuşundan kapa aç yapıyorum monitörü garantiye yollamayı düşünüyorum ama yedek monitör yok o yüzden kararsızım sadece Epic gamestende kaynaklanıyor olabilir çünkü RDR2 oynarken Alt Tab atan PC Valorant'ta ve LoL de sorun veriyor biraz daha araştıracağım çözemessem garantiye göndereceğim.

Geri
Yukarı