Asus X550JK Oyunlarda Kasma ve FPS Düşme Sorunu

TheVirtuosso

Hectopat
Daha fazla  
Bilgisayarda normalde kasmaması gereken oyunlarda 10-20 saniyede bir FPS düşmesi yaşıyorum. Kasmaması gereken oyunları nerden anlıyorum diye soruyorsanız internette sürekli görüyorum GTX 850m ile oynanan oyunların FPS testlerine bakıyorum. Onların bilgisayarlarında gayet temiz çalıştırıyorken bende sürekli FPS düşüyor. Sizce RAM'i arttırsam bu sorun çözülür mü? (İnternette GTX850m diye aratıyorum testleri asus x550jk diyince çıkmıyor.)

İşlemci : Intel® Core™ i5-4200H 2.8 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz'e kadar.
RAM : 4GB
Ekran Kartı : GTX 850m 2GB 128 bit

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarda normalde kasmaması gereken oyunlarda 10-20 saniyede bir FPS düşmesi yaşıyorum. Kasmaması gereken oyunları nerden anlıyorum diye soruyorsanız internette sürekli görüyorum GTX 850m ile oynanan oyunların FPS testlerine bakıyorum. Onların bilgisayarlarında gayet temiz çalıştırıyorken bende sürekli FPS düşüyor. Sizce RAM'i arttırsam bu sorun çözülür mü? (İnternette GTX850m diye aratıyorum testleri asus x550jk diyince çıkmıyor.)

İşlemci : Intel® Core™ i5-4200H 2.8 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz'e kadar.
RAM : 4GB
Ekran Kartı : GTX 850m 2GB 128 bit
Mesela hangi oyunlarda bu sorunu yaşıyorsun

4gb ram çoğu oyunda yeterli değil. Hiç kullanmayanlar bile 3küsür ram kullanıyorlar. Buda ramin yetmemesine yani anlık takılmalara sebep olur. Aynı marka model 4gb ram alın 8 olsun.

Mesela hangi oyunlarda bu sorunu yaşıyorsun

Mesela Black Ops III, Mirror's Edge gibi oyunlarda

4gb ram çoğu oyunda yeterli değil. Hiç kullanmayanlar bile 3küsür ram kullanıyorlar. Buda ramin yetmemesine yani anlık takılmalara sebep olur. Aynı marka model 4gb ram alın 8 olsun.

Bende öyle düşünmüştüm teşekkürler.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı