Asus X550JK Oyunlarda Kasma

Hocam aynı model bendede var hdd gerçekten arıcalı çıkarıp ssd taktim garanti için bekliyo hdd de. Not mobilim
Evet HDD biraz sesli çalışıyor. Ayrıca şarjda değilken parlaklık pencere değiştirince değişiyor. Sizde de böyle bir sorun var mı ?

Ram kendini tazelemiyor mu acaba? Fakat nedense bana göre sorun donanımsal gibi görünmüyor. Çünkü eğer donanımsal bir sorun olsa ya kasar ya kasmaz. Isı değerleri de normal gösteriyormuş. Ben format atmanı öneririm ve formattan sonra sonucu tekrar yazarsan iyi olur.
Bende donanımsal olduğunu pek zannetmiyorum. Ram kendini tazeleyemiyor desem oyun oynanmayacak kadar kasmıyor ki.

Sorununuzu çözdünüz mü? Eğer çözemediyseniz cihazınızı kaç aydır kullanıyorsunuz temizleyip termal macunları değiştirmenizi tavsiye ederim. Birde mümkünse farklı bir HDD takıp o şekilde denerseniz sorun diskte mi öğrenmiş olursunuz.
Sorunu maalesef çözemedim. Cihaz daha yeni 1 ay bile olmadı. Zaten ısınma sorunu da yok ki, termal macunu yenilemeye gerek yok.

Şarjda değilken parlaklık değiştirmesinin ayarı olması lazım rahatsız edici bir şey değil. HDD sesi çok az bilgisayarı alıp 1 hafta kullanımdan sonra takmıyorsun bile HDD ise tekrar söylüyorum arızalı falan değil oyunlarda kasan arkadaş garanti var ise garantiye verip sonucu burada paylaşabilir ondan önce test programları ile CPU, GPU, RAM gibi bileşenleri test edin sorun çıkmazsa Technopat Windows 8.1 konusundan Windows indirip USB bellek ile temiz bir kurulum gerçekleştirin.

Şarjda değilken parlaklık değiştirmesinin ayarı olması lazım rahatsız edici bir şey değil. HDD sesi çok az bilgisayarı alıp 1 hafta kullanımdan sonra takmıyorsun bile HDD ise tekrar söylüyorum arızalı falan değil oyunlarda kasan arkadaş garanti var ise garantiye verip sonucu burada paylaşabilir ondan önce test programları ile CPU, GPU, RAM gibi bileşenleri test edin sorun çıkmazsa Technopat Windows 8.1 konusundan Windows indirip USB bellek ile temiz bir kurulum gerçekleştirin.
İnternet'te parlaklık ayarı ile ilgili araştırmama rağmen bir şey bulamadım. Ayrıca benim için biraz rahatsız edici. HDD rahatsız etmiyor. Zaten SSD takmayı düşünüyorum.

İnternet'te parlaklık ayarı ile ilgili araştırmama rağmen bir şey bulamadım. Ayrıca benim için biraz rahatsız edici. HDD rahatsız etmiyor. Zaten SSD takmayı düşünüyorum.

Evet SSD ile farkı hissedersiniz sizin için rahatsız edici olabilir tabi ki tam emin olamasam da şu yolu dener misiniz ?
Güç seçeneklerinden-Ekran-Uyarlamalı Parlaklığı Etkinleştir-Kapalı.
Bataryada iken kullandığınız güç seçeneğindekini değiştirin Power4Gear Hybird yüklü ise Power Saving seçeneğini kullanıyordur büyük ihtimal.

Son düzenleme:
Merhaba, aynı ürünü bende kullanıyorum oyunlarda kasma yaşamıyorum fakat ısı değerlerim sizinki kadar normal değil bf3, farcry4 felan oynarken ısı değerlerim 80 nin üstüne çıkıyor. Bu soruna çözüm bulamadım halen :(

80 derece normal sayılır ama daha soğuk olmasını isterseniz ve bu ısıyı 70 civarına indirmek isterseniz kendinize yeni güç planı oluşturun yada Dengeli güç seçeneğinden şu yolu izleyin.

Güç seçenekleri-"Güç ayarınız"-Plan ayarlarını değiştir-Gelişmiş güç ayarlarını değiştir-İşlemci güç yönetimi-En düşük 60-En yüksek 95-Sistem soğutma ilkesi etkin.

Ben bu şekilde kullanıyorum oyuna girerken Dengeli seçeneğini seçiyorum çıktığımda High Performance olarak değiştiriyorum. Oyununa göre değişiyor ama ağır oyunlarda CPU en fazla 75 normal kalite oyunlarda 65 dereceyi geçmiyor ve FPS kaybı yaşamıyorum.

80 derece normal sayılır ama daha soğuk olmasını isterseniz ve bu ısıyı 70 civarına indirmek isterseniz kendinize yeni güç planı oluşturun yada Dengeli güç seçeneğinden şu yolu izleyin.

Güç seçenekleri-"Güç ayarınız"-Plan ayarlarını değiştir-Gelişmiş güç ayarlarını değiştir-İşlemci güç yönetimi-En düşük 60-En yüksek 95-Sistem soğutma ilkesi etkin.

Ben bu şekilde kullanıyorum oyuna girerken Dengeli seçeneğini seçiyorum çıktığımda High Performance olarak değiştiriyorum. Oyununa göre değişiyor ama ağır oyunlarda CPU en fazla 75 normal kalite oyunlarda 65 dereceyi geçmiyor ve FPS kaybı yaşamıyorum.
prize takılı ve pilde ikisinde de dediğinizi mi yapayım ?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı