Asus X550JK RAM yükseltme yapılabilir mi?

teknoöneriler

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba uzun bir zamandır 128 bit ekran kartlı notebook aramaktayım bütçe 1500-1600 seviyesinde ama bu bütçede çoğu notebook malasef 64 bit ekran kartlı asusun bu modeli bu aralar çok popüler. Asus x550jk cihaz gayet güzel fakat RAM 4 GB. Benim için bir sorun bu acaba bu RAM 8 GB'a yükselir mi? Çift RAM destekliyor mu makine? Destekliyorsa RAM'i kendimiz takabilir miyiz garanti bozulur mu kapağı açarsak? Daha önce hiç Notebook'um olmadı onun için iyi bir seçim yapmak istiyorum. Ayrıca hangi RAM'in ona uyumlu olacağını nasıl bulacağım ve buna uyumlu RAM nerede satılır? Yardımınızı bekliyorum.

Bende Asus X550LN-XO069D modeli var bizzat ASUS TÜRKİYE'den aldığım bilgiye göre ram ilavesi garanti dışına çıkarmıyor. Cihazda 1 adet ram slotu boşta. İlave olarak 4GB düşük voltaj ram takabilirsiniz.

Kesinlikle tavsiye ettiğim "Fiyat/Performans" bilgisayarlarından biri o. :)

Üstelik içindeki "i5 4200H" işlemci "i7 4500U" işlemciyi geçiyor. :)

2 Gün önce aldık Asus X550JK :) Peki 4 GB ilaveyi biz mi yapıyoruz yoksa servis mi yapıyor ? Kapağı açınca garanti dışına çıkmıyor mu ?

Güncel Bilgi :) Bundan bir kaç saat önce asus yetkili servisi ile görüşüp ram takviyesi yapmak istediğimi dile getirdim Ram slotu na zarar verilmediği taktirde garanti kapsamı dışında kalmadığını söylediler zeppelen ultra soğutmalı 8 gb ddr3 1600 mhz ram alıp taktım uyum sorunu yaşamadım 11.9 gb kullanılabilir Ram görünüyor.

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı