Asus X550jk Uefi Kurulumu

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

ayetullah

Hectopat
Daha fazla  
Selam arkadaşlar laptop alalı 2-3 ay oldu. W8.1 var ama uefi değil. Ve de orjinal w8.1 değil. Ben int öğrenci sürümü olan windows embedded 8.1 industry pro with'nin iso indirdim. Keyini ücretsiz aldım. Rufes ile uefi olarak flash yazdırdım. Yalnız çoğu yerde asus uefi etkinleştirmede bios ayarlarını bulamadım. Sadece bunlara biliyorum bu modele uefi atan varsa sorunsuz bios ayarlarında nasıl yapmam gerektiğini sıralayıp anlatabilirmi ?
(laune csm:enable .. Securu boot control: enable ... Lagacy usb support: enable .. Xhcı pre-boot mode :smart auto gerekli ayalar bunlar mı acaba ?)

Son düzenleyen: Moderatör:
Kurulumu daha yapmadim sadece uefi biostan nasil etkinlestiririm diye bildiklerimi parantez icinde yazdim. Eksik yazdigim yada yanlis yazdigim varsa ogrenmek istiyorum. Uefi 2-3 gune yapacam. Emre asusun bu modeline uefi kurdun mu acaba ? Kurduysan recep abinin gosterdigi bios ayarindan degisik oldugu icin int bu modele ait uefi ayari yok. Sizden ogreneyim diyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Hayır, Asus'un bu modeline uefi kurulum yapmadım, dün hp g6-2212st'ye uefi kurulum yaptım. Legacy usb support'un açıklamasında eğer windows 8 den eski bir işletim sistemi kurucaksanız bunu aktif edin diyor. Zira uefi kurulum windows 8 ile birlikte geldi. Asus'un bu modelinde çok farklı bir durum varsa bilmiyorum.

Yanlış bilgilendirme yapmadığımı umuyorum. [Çözüm] Asus X550JK-XO012D UEFI Kurulum Yapılabilir Mi ? | Technopat Sosyal

Adsız.png

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Yeni konular

Geri
Yukarı