Başarılı Kurulum ASUS X550JK-XO012D | Big Sur | Open Core

Herkese selam :) Yakın zamanda konularımı takip eden dostlarımın bileceği üzere macOS kurmaya başladım. 2 haftaya mal olsa da sonunda kurdum :) Kurarken yardım eden herkese çok teşekkür ediyorum.

WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (1).jpeg

WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (2).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (3).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05 (4).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.05.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.06 (1).jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.06.jpeg
WhatsApp Image 2020-12-03 at 19.42.07.jpeg

EFI dosyam:

Dostlar Wi-Fi ve Bluetooth dışındaki her şey çalışıyor :) Big Sur baya güzel olmuş, beğendim. Sizlere de tavsiye ederim. Umarım bu dosyalar ileride birinin işine yarar :)

@Zakramoreas bir şey sormak istiyorum, Wi-Fi'ın çalışmaması engel oluyor mu size? Ayrıca, Catalina'nın tasarımı mı yoksa Big Sur'un mu sizce?
Bir de, ekran kartınızın modeli nedir? Dahili olanı soruyorum. Big Sur'da kasıyor mu?

Ben de Mojave kurdum ancak Big Sur veya Catalina'ya geçsem mi bilemedim.
HD4400'de kasar mı acep...

@Kdr8070 bir şey sormak istiyorum, Wi-Fi'ın çalışmaması engel oluyor mu size?
Hayır, bir engel oluşturmuyor :)
Ayrıca, Catalina'nın tasarımı mı yoksa Big Sur'un mu sizce?
Bence Big Sur daha güzel :)
Bir de, ekran kartınızın modeli nedir?
HD4600 grafik birimini kullanmıştım. GTX 850M ekran kartım desteklenmiyor...
Big Sur'da kasıyor mu?
Hayır, bayağı rahat bir deneyim olmuştu :)
Ben de Mojave kurdum ancak Big Sur veya Catalina'ya geçsem mi bilemedim.
Big Sur kesinlikle denenmeli diye düşünüyorum.

Hocam önceki mesajlarınızda EFI dosyasını sonradan enjekte ettiğinizi söylemişsiniz. Sonradan enjekte etmek nedir? Nasıl yapılır?
Benim elimde bu modele benzer bir notebook var.(N550jk)
Yardımcı olursanız sevinirim.

Hocam önceki mesajlarınızda EFI dosyasını sonradan enjekte ettiğinizi söylemişsiniz. Sonradan enjekte etmek nedir?
Sonradan ekleme yapmaktır diyebilirim.
Nasıl yapılır?
Çok basit :) Kendi EFI dosyanızla benim EFI dosyamın yerini değiştirdiğiniz anda tüm sorun çözülecek :)

Sistem dosyalarını şu şekilde açabilirsiniz:
OpenCore Configurator açın ve yukarı gelen OpenCore simgesine tıklayın. macOS kurulumu yaptığınız diski Mount Partition yazan tuşa basarak macOS sistemine baylayın.

OpenCore Configurator açın ve yukarı gelen OpenCore simgesine tıklayın. macOS kurulumu yaptığınız diski Mount Partition yazan tuşa basarak macOS sistemine baylayın. Open Partition tuşuna basarak EFI dosyasına erişim ve config.plist dosyanızı OpenCore Configurator ile açın. Kernel sekmesine gelin. Download/Update kexts tuşuna basarak kext yükleme/güncelleme ekranını açınız. Size gerekli olan kextleri indirin veya güncellenmesi gereken kextleri bu ekran ile güncelleyebilirsiniz. Önceden derlenmiş Ssdt'lere ihtiyacınız varsa, bunları buradan indirin.
Not: Mesajın sadece belirttiğim kısmı bizi ilgilendiriyor. Geriye kalan kısmı başka bir konuya ait. @Yiğit Gençer'den bir kısmını aldığımı belirtmek için ekledim :)

Merhaba hocam sayenizde sıkıntısız kurdum ancak Mount EFI kısmı olmadi bende sizin böyle bir sorununuz oldu mu acaba Hackintosh kurulu diski Mount edemiyorum.
Grafik kısmında Intel Xeon olarak görünüyor bir sıkıntı olur mu acaba?

Son düzenleme:

Geri
Yukarı