Asus X550JK-XO012D Tercih etmeli miyim?

hsyntna

Hectopat
Yer
Eskişehir
Daha fazla  
Meslek
VGO
4. Nesil Core™ i5-4200H Çift Çekirdekli " Mobil işlemci "
i5-4200H - 2.8 GHz Turbo Boost ile 3.4 GHz...
2 GB - Paylaşımsız / Nvidia Geforce GTX850M 128Bit
4 GB DDR3 Ram
4-cell Li-lon Pil
FreeDos.

Arkadaşlar merhaba bu bilgisayarı tahminimce herkes duymuştur. Uzun süredir bilgisayar teknolojisinden uzak kaldım araştırmalarım bütçeme göre yeni başlıyor. Sorularım ise şunlar ;

-Asuslarda HP kadar Isınma sorunu yaşanır mı?
-Mobil işlemci ifadesi ne demek?
-Ekran kartı performansı notebookcheck ' de benim için yeterli görünüyor siz ne düşünüyorsunuz?
-4-Cell Li-Lon pil film izlerken tahmini ne kadar süre dayanır?
-FreeDos'a Win 7 64 kuracağım kurulumda sorun yaşar mıyım? USB den mi yoksa CD den mi kurayım?
-Ve son olarak oynayacağım oyunlar ; Rome 2 / Total War Attila / FM 2015 / oyun konusunda orta seviyede performans alımım ne olur?

Yorumlarınız ve ilginiz için şimdiden herkese teşekkürler...

Asus'larda ısınma sorunu rastlanmıyor, HP'nin eski notebooklarında kronik bir ısınma sorunu vardı ama yenilerde var mı bilmem fakat bu ASUS notebook iyi fiyat ve güzel. Mobil işlemci, notebooklarda kullanılan işlemci teknolojisidir. GTX 850M, bu fiyata alabileceğin en iyi ekran kartı. 4 hücreli batarya ile 4-5 saat normal kullanımda (oyun dışında film, müzik, internet vs) cihazı şarj etmeden kullanabilirsin. Windows 7 64bit'i USB kullanarak yaparsan daha hızlı yüklersin ve sorun yaşamazsın, bulunmayan sürücü olursa ASUS'un sayfasından bulup indirebilirsin. O oyunları orta seviyede rahat oynayabileceğini düşünüyorum.

Bu fiyata alınabilecek en güçlü ekran kartına sahip çoğu oyunu high ultra oynatır. Yazın bende alacağım. Tavsiyem 8 gb ramli versiyonu almanızdır.

Payday 2 Warface gibi oyunları oynarken biraz fazla ısınabiliyor ama bu oyun oynamanıza mani olmuyor ve oyundan çıktıktan 1-2 dakika içinde normal sıcaklığına dönüyor.

-Ekran kartı performansı notebookcheck ' de benim için yeterli görünüyor siz ne düşünüyorsunuz?
-FreeDos'a Win 7 64 kuracağım kurulumda sorun yaşar mıyım? USB den mi yoksa CD den mi kurayım?
-Ve son olarak oynayacağım oyunlar ; Rome 2 / Total War Attila / FM 2015 / oyun konusunda orta seviyede performans alımım ne olur?

-Bu durum modelden modele değişiklik gösterir. Genel manada Asus Laptop'lar HP'nin modellerine göre daha az kullanıcıyı rahatsı eder.
-Mobil işlemci demek masaüstü bir işlemcinin dizüstü bir bilgisaray için optimize edilmesi demektir. Tüm laptop modelleri mobil işlemci kullanır.
-Ekran kartı bu modelin işini fazlasıyla çözecektir. Çoğu oyunu High-Ultra arası oynarsınız.
-Tahminim 4 saati çıkaracağı yönünde.
-Sorun yaşamazsınız. Fakat kesinlikle Windows 8.1 kurmalısınız. USB'den kurarsanız çok daha hızlı tamamlanır. Özellikle USB 3.0 bir Flash Disk'e sahipseniz.
-Söylediğiniz oyunlar genellikle işlemciye yük bindiriyor. i5 4200H bu işin içinde kolaylıkla çıkacaktır. Ekran kartı'da dediğim gibi fiyatına göre biraz yüksek kaçmış, kolaylıkla oynarsınız.

Aldığınızda beraberinde bu soğutucuyu almanız, Thermaltake Cl-N0015 Massive23 Lx 10"-17" 23Cm Mavi Led Fanli Notebook Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Ayrıca aldığınızda HDD'yi bu HDD ile ;
Wd 2.5" 500Gb Scorpio Black Sata 3.0 7200Rpm 16Mb Notebook Disk - Vatan Bilgisayar

değiştirmeniz tavsiyemdir.

-Bu durum modelden modele değişiklik gösterir. Genel manada Asus Laptop'lar HP'nin modellerine göre daha az kullanıcıyı rahatsı eder.
-Mobil işlemci demek masaüstü bir işlemcinin dizüstü bir bilgisaray için optimize edilmesi demektir. Tüm laptop modelleri mobil işlemci kullanır.
-Ekran kartı bu modelin işini fazlasıyla çözecektir. Çoğu oyunu High-Ultra arası oynarsınız.
-Tahminim 4 saati çıkaracağı yönünde.
-Sorun yaşamazsınız. Fakat kesinlikle Windows 8.1 kurmalısınız. USB'den kurarsanız çok daha hızlı tamamlanır. Özellikle USB 3.0 bir Flash Disk'e sahipseniz.
-Söylediğiniz oyunlar genellikle işlemciye yük bindiriyor. i5 4200H bu işin içinde kolaylıkla çıkacaktır. Ekran kartı'da dediğim gibi fiyatına göre biraz yüksek kaçmış, kolaylıkla oynarsınız.

Aldığınızda beraberinde bu soğutucuyu almanız, Thermaltake Cl-N0015 Massive23 Lx 10"-17" 23Cm Mavi Led Fanli Notebook Soğutucu - Vatan Bilgisayar

Ayrıca aldığınızda HDD'yi bu HDD ile ;
Wd 2.5" 500Gb Scorpio Black Sata 3.0 7200Rpm 16Mb Notebook Disk - Vatan Bilgisayar

değiştirmeniz tavsiyemdir.

Teşekkür ederim soğutucu tavsiyenizi hemen gerçekleştireceğim. HDD ye gelince o biraz bekleyebilir maddi açıdan... 8.1 'i sevmiyorum görünümünden dolayı Win7 den her zaman memnun kaldım şu ana kadar ama donanım konusunda uyumlu olması için 8 önerdiyseniz bunu düşünebilirim?

Teşekkür ederim soğutucu tavsiyenizi hemen gerçekleştireceğim. HDD ye gelince o biraz bekleyebilir maddi açıdan... 8.1 'i sevmiyorum görünümünden dolayı Win7 den her zaman memnun kaldım şu ana kadar ama donanım konusunda uyumlu olması için 8 önerdiyseniz bunu düşünebilirim?
Donanım konusunda Win 7'de iş görecektir fakat en günceli en iyisi olduğundan, Win 8.1 öneriyoruz. Ayrıca Win 8.1'i sevmiyormusunuz, yoksa alışık mı değilsiniz bu konuya açıklık getirmelisiniz.

Donanım konusunda Win 7'de iş görecektir fakat en günceli en iyisi olduğundan, Win 8.1 öneriyoruz. Ayrıca Win 8.1'i sevmiyormusunuz, yoksa alışık mı değilsiniz bu konuya açıklık getirmelisiniz.

Telefonumda kullanıyorum aslında güzel ama bilgisayarda sevmiyorum. Sinir bozucu ve gereksiz geliyor.

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı