ASUS X550JX XX099D Fan Sesi Sorunu

yakupcayan

Kilopat
Makaleler
1
Daha fazla  
Arkadaşlar merhaba, 1 senedir bu laptobu kullanıyorum. Şimdiye kadar bir problem yoktu, şu an laptobumda ısınma olmamasına rağmen fandan epey rahatsız edici bir ses geliyor. Daha dün termal macununu(Zalman ZM-STG1) değiştirdim fanı temizledim. Ayrıca Zalman NC3 soğutucu da kullanıyorum. Sesin kaynağı ne olabilir acaba? Tekrar açıp baktım ama fana temas eden bir kablo falan da göremedim. Yardımlarınız için teşekkürler şimdiden, iyi sosyaller.

Son düzenleyen: Moderatör:
Benzer bir sorunu Lenovo Z500 İdeapad'da yaşamıştım. Fan ömrünü tamamlamış olabilir, değişmesi gerekebilir. Bilyaları ile ilgili sıkıntı diye düşünüyorum.

Benzer bir sorunu Lenovo Z500 İdeapad'da yaşamıştım. Fan ömrünü tamamlamış olabilir, değişmesi gerekebilir. Bilyaları ile ilgili sıkıntı diye düşünüyorum.

1 sene içinde ömrünü tamamlaması normal midir acaba? Bugün tekrar açıp tamamen temizledim epeyde bir toz çıktı, termal macunu da yeniledim tekrar ama ses hala aynı şekilde devam ediyor. :(

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı