Asus x550LN-xo007D mac os x mavericks kurulabilir mi?

Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar, Asus x550LN-xo007D laptopum var hali hazırda windows 8.1 kullanıyorum dual boot ile windows 8.1 ile mac os x mavericks'i bir arada kullanmak yada sadece mavericks kullanmak istiyorum. Merak ettiğim şey laptopum ile uyumlu olup olmadığı. İnternette yaptığım ve forumda yaptığım araştırmalarda x550ln-xo007d ile kurulum yapan net bir kaynak bulamadım, kurabilir miyim? Kurarsam ne gibi sorunlar yaşarım? Şu anda mobil olduğum için laptop hakkında ayrıntılı her şeyi yazamayacagım fakat bilmeniz gereken bir şey varsa sorun. İşte şu var mı, ses kartın şu mu gibi bildiğim kadarıyla cevapliyacağım. Şimdiden çok teşekkürler.

Dipnot: Mac OS X kurulumu nasıl yapılır gibi kaynakların linklerini atmayın lütfen. Kurulumunu vs. biliyorum sadece bu laptopa uyumlu mu değil mi? Wi-Fi ve ses kartı sorun çıkartır mı merak ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayarın başlıca özellikleri bunlar. İstenirse aida64 ile bir raporda verebilirim.
İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek4 MB
İşlemci MarkasıIntel
İşlemci TeknolojisiCore i7
İşlemci Hızı1.8 GHz Turbo İle 3 GHz
İşlemci Numarası4500U
[TBODY] [/TBODY]
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi8 GB
RAM TipiDDR3
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu15.6 inch
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartı
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız
Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
[TBODY] [/TBODY]
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi1 TB
Disk TürüSATA
[TBODY] [/TBODY]
Grafik Kart
Ekran Kartı ChipsetiGT840M
[TBODY] [/TBODY]
Hafıza Bus Hızı
Optik SürücüDVD SUPER MULTI
[TBODY] [/TBODY]
Sensör
Çözünürlük1366 x 768
[TBODY] [/TBODY]
Bağlantı Özellikleri
USB 3.0Var
HDMIVar
USB 2.0Var
[TBODY] [/TBODY]
Diğer
İşletim SistemiWindows 8.1
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]

Bilgisayarın başlıca özellikleri bunlar. İstenirse aida64 ile bir raporda verebilirim.
İşlemci Özellikleri
İşlemci Ön Bellek4 MB
İşlemci MarkasıIntel
İşlemci TeknolojisiCore i7
İşlemci Hızı1.8 GHz Turbo İle 3 GHz
İşlemci Numarası4500U
[TBODY] [/TBODY]
Ram Özellikleri
RAM Kapasitesi8 GB
RAM TipiDDR3
[TBODY] [/TBODY]
Ekran Özellikleri
Ekran Boyu15.6 inch
[TBODY] [/TBODY]
Ekran kartı
Ekran Kartı TipiPaylaşımsız
Ekran Kartı MarkasıNVIDIA
[TBODY] [/TBODY]
HDD Özellikleri
Disk Kapasitesi1 TB
Disk TürüSATA
[TBODY] [/TBODY]
Grafik Kart
Ekran Kartı ChipsetiGT840M
[TBODY] [/TBODY]
Hafıza Bus Hızı
Optik SürücüDVD SUPER MULTI
[TBODY] [/TBODY]
Sensör
Çözünürlük1366 x 768
[TBODY] [/TBODY]
Bağlantı Özellikleri
USB 3.0Var
HDMIVar
USB 2.0Var
[TBODY] [/TBODY]
Diğer
İşletim SistemiWindows 8.1
[TBODY] [/TBODY]
[TBODY] [/TBODY]
Kurabilirsin ancak wi-fi yongasını belirtmediğin için o konu hakkında yorumda bulunmuyorum.

Ağ bağdaştırıcıları bölümünden mi bakılıyor aygıt yöneticisindeki ?
Broadcom 802.11n network adapter
Realtek PCIe GBE family controller
Yazıyor.

Dostum broadcomm ise ciddi bir sorunun var demektir. Broadcomm kartların çoğu desteklenmiyor malesef yine aida gibi programlarla tam modelini öğren. (Çok büyük olasılıkla bcm94313 modelidir sendeki kart)

Dostum broadcomm ise ciddi bir sorunun var demektir. Broadcomm kartların çoğu desteklenmiyor malesef yine aida gibi programlarla tam modelini öğren. (Çok büyük olasılıkla bcm94313 modelidir sendeki kart)
Dikkate alıcağım, kuruluma geçiyorum boot menüden usb seçiyorum bir kaç yazı geliyor ve bilgisayar reset atıyor, sebebi ne olabilir?

Dikkate alıcağım, kuruluma geçiyorum boot menüden usb seçiyorum bir kaç yazı geliyor ve bilgisayar reset atıyor, sebebi ne olabilir?

Arkadaşım, bende şimdi Asus X550LN - XO069D Notebook'uma kurma denemesinde bulundum. Recep abinin "Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi" videosundan yararlanıyorum.
Clover boot menüsünde hiç bir komut girmeden doğrudan en soldan usbden boot yapmak istediğimde bir kaç satır yazı çıktı ve ardından notebook reset attı ve kendiliğinden usbden boot etti fakat karşıma daha düşük çözünürlüklü ve az seçenekli bir Clover menü ekranı çıktı.

Reset atmasının sebebine farklı forumlardan bakıyorum, bir sonuca ulaşabilirsem buradan yazarım :)

Arkadaşım, bende şimdi Asus X550LN - XO069D Notebook'uma kurma denemesinde bulundum. Recep abinin "Dual Boot Windows 8.1 ve Mavericks 10.9.1 Rehberi" videosundan yararlanıyorum.
Clover boot menüsünde hiç bir komut girmeden doğrudan en soldan usbden boot yapmak istediğimde bir kaç satır yazı çıktı ve ardından notebook reset attı ve kendiliğinden usbden boot etti fakat karşıma daha düşük çözünürlüklü ve az seçenekli bir Clover menü ekranı çıktı.

Reset atmasının sebebine farklı forumlardan bakıyorum, bir sonuca ulaşabilirsem buradan yazarım :)
Aynı sorundan bende müzdaripim :/ bende araştırıyorum bu sonuc bulursam yazarım. Yorum için teşekkürler

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı