Asus X550LN-XO007D OS X Yosemite Ses Kext

Yer
Antalya
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Merhabalar,

Asus x550LN-xo007D laptopuma OSX Yosemiteyi başarılı bir şekilde kurdum.
Şuanlık kullanımda aksaklık yapan 2 sorun var.

• Ses gelmiyor
  • Wifi
Bu sorunlarıda çözersem sorunsuz bir Mac OS X Yosemite kurmuş olucağım. Bu sorunlar bitince ''Başarılı Kurulumlar'' bölümünde bir konu açacağım ki üyelere yardımım dokunsun. Kurulumda ne yaptım, hangi sorunlarla karşılaştım, hepsini yazacağım.

Wifi çok önemli değil şuanlık fakat ses kextlerini bulamadım bir türlü (bulduysamda kuramadım) ses yongamın ne olduğuna dairde bir bilgim yok. Fakat sistem raporu ses bölümünde 'intel yüksek nitelikte ses' yazıyor. Voodoo kextlerini kurdum fakat bir fayda etmedi.
Sorum şu şekilde; bu sorunu Multibeast ten hangi kextleri kurarak çözebilirim veyahut önerdiğiniz bir yöntem bir çözüm yolu var mıdır?

Son düzenleyen: Moderatör:
Ufak bir araştırma ile ses yongasının ALC233 olduğunu buldum. Burada seninle aynı cihazı kullanıp ses sorunu yaşayan bir kullanıcı var. Çözüm olarak VooDooHDA Info.Plist'ine Vendor ve Device ID eklemiş.

Alternatif olarak en sonda verdiği Kext'yi deneyebilirsin:

DSDT/SSDT HELP Needed please. Asus X550LN Laptop - Page 3

Fakat bunu sanırım DSDT yaması ile birlikte kullanmış. Yüklemeden önce VooDooHDA kaldırmalısın. Bunun için de AppleHDA Disabler silmen ve VooDooHDA Kext'yi de silmen gerek.

Kısacası seçim senin ikisinden birini seç. WiFi için de modelini belirtmende fayda var.

//Kext'ler Mavericks için. Yosemite'de çalışmayabilir. Olmazsa VooDooHDa 2.8.6 ile Vendor ve Device ID denersin.

Ufak bir araştırma ile ses yongasının ALC233 olduğunu buldum. Burada seninle aynı cihazı kullanıp ses sorunu yaşayan bir kullanıcı var. Çözüm olarak VooDooHDA Info.Plist'ine Vendor ve Device ID eklemiş.

Alternatif olarak en sonda verdiği Kext'yi deneyebilirsin:

DSDT/SSDT HELP Needed please. Asus X550LN Laptop - Page 3

Fakat bunu sanırım DSDT yaması ile birlikte kullanmış. Yüklemeden önce VooDooHDA kaldırmalısın. Bunun için de AppleHDA Disabler silmen ve VooDooHDA Kext'yi de silmen gerek.

Kısacası seçim senin ikisinden birini seç. WiFi için de modelini belirtmende fayda var.

//Kext'ler Mavericks için. Yosemite'de çalışmayabilir. Olmazsa VooDooHDa 2.8.6 ile Vendor ve Device ID denersin.

VooDooHDA yı kurduğum zaman Vendor ve Device ID leride editlememe rağmen kernel panic alıyorum recep bey, ne yaptım ne ettiysem sesi getiremedim bir türlü. Öteki yandan dsdt yaması denilen olayı anlayamadım, türkçe bir kaynak vermeniz veyahut kısa bir anlatım yapmanız mümkün müdür acaba?

Uyarı! Bu konu 10 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı