ASUS X550VC Laptop RAM Takviyesi

Bellek Arama | Kingston

Sen boş RAM slotunu bulmuşsun diğeri klavye altı, batarya altı veya başka bir yerdedir.
SPD sekmesini tıklarsan cpu-z'de parça numarasını (part number) da görürsün takılı RAMin.
Mümkünse ondan alman sana sıkıntısız bir geçiş sağlar.

Ondan bulamıyorsan frekansı, gecikme değeri, voltajı ve rankı aynı olan başka bir RAM de alabilirsin.

Sorunda orada SPD de 4 slotta boş görünüyo.Dün anakartı söktüm komple gözüme çarpan bişi olmadı ama sizin için bidaha sökecem resmini atarım.

AIDA 64 ün süresi doldu da CPU-Z de 4 slotta da boş görünüyor resimlerini atayım RAM ı tanıyor doğruda slot da görünmüyor işte bu gömülü olduğu anlamına gelmez mi ? Bende göremedim birşey.Bi de forumda görmüştüm ASUS un bi laptopunda RAM in gömülü olduğunu söyleyen biri vardı.Bu arada CPU-Z nin son sürümünü kullanıyorum.

cpu1.jpg
cpu2.jpg
cpu3.jpg
cpu4.jpg

İlk sayfa da attığım resimde slotun hemen önünde 4 tane çip var onlar olabilir mi çünkü başka öyle 3-4 tane çip görmedim anakartta.

Onlardır, anakartın aynı bölgesinin diğer tarafındaki yapışkanlara da bak şayet baktığın tarafta ilgili bir yapışkan yoksa.

Birşey yoksa da dediğim şekilde deneyebilirsin.

Ram takviyesini oyun için istiyorsan yararını göremezsin GT720M ile çünkü giriş seviyesi bir ekran kartı.

Yok oyun için değil bikaç kullandığım program var Corel draw, Vegas Pro, Visual Studio gibi programlarda sorun yaşıyorum bazen.Oyunlarla pek alakam yok artık zaten sıkıntı olacağını sanmam.Ben yine bi anakartı söküyümde bakıyım.

Ya da vazgeçtim linkteki 4 GB lik RAM i alıyım sorun çıkacağını sanmam @Silinen üye sağolasın.

Son düzenleme:
Bende yardımcı olmak isterdim ama aynısını bende yaşadım sorununu çözdüysen bana da haber verir misin?

Geri
Yukarı