ASUS X550VX DM248TC RAM yükseltme

turhancan97

Femtopat
Bu cihaz için uyumlu RAM modüllerini bulmam yardımcı olabilir misiniz?
Toplamda 4 slot gözüküyor ve 2'si boş. 16 GB RAM alıp toplamda 32 GB RAM yapmak istiyorum. Ne tür bir RAM almam gerekir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum.

1594736240638.png

1594736268856.png

Son düzenleyen: Moderatör:
Cihazın içinde 4 tane ram slotu yok. Şu anda cihazınızda 8+8 GB toplam 16 GB bellek var. Bir tane 8 GB anakarta gömülü; onu değiştiremezsiniz. Yani bellek takabileceğiniz toplamda sadece 1 tane slot var. Yükseltme yapmadan önce cihazın içini açıp kontrol edebilirsiniz. Eğer isterseniz 16 GB bellek takabilirsiniz. 16+8 toplam 24 GB belleğiniz olur. 16 GB 2133 MHz CL15 SODIMM bellek alacaksınız. 2133 MHz bellek bulmak zor olabilir. 2400 MHz bellek de takabilirsiniz.

550.png

Anladım teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Bir kaç sorum daha olacaktı, CPUID CPU-Z programında ve görev yöneticisinde 4 tane yuva olduğu yazıyor bunun nedeni nedir?
1594900753300.png

Ayrıca, Laptobuma SSD takmayı ve Windowsu SSD'yer kurmayı düşünüyorum linklerdeki SSD ve yuvayı alırsam sıkıntı çıkar mı?

Neden 4 tane slot gösterdiklerini bilmiyorum. Cihazınız ASUS olduğu için yeterince teknik bilgi yok. O yüzden alacağınız caddy hangi boyutta olmalı onu da bilemiyorum. 9.5 mm, 12.7 mm gibi boyutları var. Satıcıya güvenip alabilirsiniz veya içindeki DVD'yi çıkarıp ölçebilirsiniz veya teknik servise danışabilirsiniz.

Bu cihaz için uyumlu RAM modüllerini bulmam yardımcı olabilir misiniz?
Toplamda 4 slot gözüküyor ve 2'si boş. 16 GB RAM alıp toplamda 32 GB RAM yapmak istiyorum. Ne tür bir RAM almam gerekir fikrim yok yardımlarınızı bekliyorum.

Eki Görüntüle 614830

Eki Görüntüle 614832
hocam bende aynı modele sahibim ram yükseltme yapmak için uygun ram bulamıyorum siz nasıl yaptınız ?
Anladım teşekkür ederim cevap verdiğiniz için. Bir kaç sorum daha olacaktı, CPUID CPU-Z programında ve görev yöneticisinde 4 tane yuva olduğu yazıyor bunun nedeni nedir?
Eki Görüntüle 616310

Ayrıca, Laptobuma SSD takmayı ve Windowsu SSD'yer kurmayı düşünüyorum linklerdeki SSD ve yuvayı alırsam sıkıntı çıkar mı?

hocam 2400 mhz olabilir demişsiniz. Normalde aynı mhz değerlerinde olması gerektiği söyleniyor. Diğer ram gömülü olduğu için mi uyabileceğini söylediniz

Geri
Yukarı