Asus X550VX için RAM ve SSD Önerisi

salih can

Hectopat
Daha fazla  
Merhabalar, bilgisayar için artık bir SSD ve RAM almam gerekiyor, siz ne önerirsiniz? Daha yüksek kaliteli bir ürün almak mı daha mantıklı yoksa daha kaliteli bir ürün mü? HDD slotuna SSD ve DVD okuyucu slotuna da HDD takılılabiliyormuş fakat ben kendim yapabileceğimi düşünmüyorum. Bu montajı nerede yaptırabilirim? Duruma göre değişebilir fakat, 600-700 liraya tüm yükseltmeyi kapatma istiyorum. Biraz fazla sordum şimdiden cevap verenlere teşekkürler.

Çözüm
8GB 2133Mhz olan RAM'i seçip alın
HDD'nizi,
Buna takın,
SDD olarak bunu alın.
Eğer sizin için depolama önemliyse,
Bu SSD'yi tercih edebilirsiniz.
HDD'nizi,
Buna takın,
SDD olarak bunu alın.

Çözüm
Merhabalar, bilgisayar için artık bir SSD ve RAM almam gerekiyor, siz ne önerirsiniz? Daha yüksek kaliteli bir ürün almak mı daha mantıklı yoksa daha kaliteli bir ürün mü? HDD slotuna SSD ve DVD okuyucu slotuna da HDD takılılabiliyormuş fakat ben kendim yapabileceğimi düşünmüyorum. Bu montajı nerede yaptırabilirim? Duruma göre değişebilir fakat, 600-700 liraya tüm yükseltmeyi kapatma istiyorum. Biraz fazla sordum şimdiden cevap verenlere teşekkürler.
Bende aynı laptopa sahibim bir sıkıntım olursa sana sorabilirmiyim. Mesela bende aynısını düşünüyordum

Bende aynı laptopa sahibim bir sıkıntım olursa sana sorabilirmiyim. Mesela bende aynısını düşünüyordum
Tabiki, alıdığım ürünleri ve montajı nasıl yapıldığı yazarım bu konuya.
HDD'nizi,
Buna takın,
SDD olarak bunu alın.
HDD'nizi,
Buna takın,
SDD olarak bunu alın.
Teşekkürler fakat RAM'in gelmesi baya sürüyor.RAM için yakın fiyatta yurt içi alternatif var mı hocam?

Son düzenleme:
hocam selamlar, RAM için ;
Şu uygun olur sanırım değil mi ?
4 GB Ram'im var ve 8 daha almak istiyorum 246 TL iyi bir fiyat sıfır ürüne... ikinci elleri 250 TL civarlarında ? Uyumlu olur mu ?

Trendyol'da 8GB 3000MHz RAM 250TL'ydi. Nanokatalog'dan sipariş etmeyin, aliexpress bile daha hızlı getirir. 2133MHz DDR4 RAM artık alınmaz en az 3000 almaya bakın. 246TL pahalı bile.

Trendyol'da 8GB 3000MHz RAM 250TL'ydi. Nanokatalog'dan sipariş etmeyin, aliexpress bile daha hızlı getirir. 2133MHz DDR4 RAM artık alınmaz en az 3000 almaya bakın. 246TL pahalı bile.
Hocam şöyleki sadece photoshop illustrator tarzı programları çalıştırıyorum, grafik tasarım okuyorum. Bütçem 250 TL, 3000Mhz desteklemiyor laptopum zaten 2133 MHz ram gerekiyor 3000Mhz ram i nerede kullanacağım.. Ayrıca Trendyol'da şuan ram yok 1 adet çıkıyor ram ve markasız bir ram.. Gelme süresinde sıkıntıyım yok uyumlu olup olmadığını merak ettim... Ürünün elime ulaşması yeterli. Zaman problemim yok..

Geri
Yukarı