ASUS X550VX macOS Kurulumu

serhatsi

Kilopat
Daha fazla  
RAM
12 GB
SSD veya HDD modeli
120 GB SSD
Ekran kartı
Nvdia GeForce 950M
İşlemci
i7-6700HQ
Merhaba
ASUS X550VX Laptop sahibiyim. Cihaz özellikleri;
İşlemci: i7-6700HQ
RAM: 12 GB
Ekran Kartı: NVIDIA GeForce 950M
Depolama: 120GB SSD
Cihazıma macOS kurmak istiyorum hangi Mac sürümünü kurmam gerekmektedir stabil kullanım için, kurulum esnasında yapılacak, kurulum sonrasında yapılacak ve BIOS ayarları nelerdir? Detaylı yardıma ihtiyacım var yardımlarınızı bekliyorum şimdiden yardımlarınız için çok teşekkürler.

Merhaba, bundan seneler önce bir kurulum yapmıştım ama memnun kalmadığım için Windows'a geri çevirmiştim.

Merhaba, bundan seneler önce bir kurulum yapmıştım ama memnun kalmadığım için Windows'a geri çevirmiştim.
950M desteği güncel sürümlerde de yok mu acaba bilgin var mı

950M desteği güncel sürümlerde de yok mu acaba bilgin var mı
O günden beridir bir daha yüzüne bakmadım açıkçası.
Montery deneyebilirsin. Nvidia GPU çalışmaz ama Intel GPU sorunsuz kullanabilirsin.
En son baktığımda çalışmayan bayağı bir şey vardı, konuda yazmışım. Yeni sürümlerde çalışıyorsa güzel.

Belki Wifi donanımın sorun yaratır. Onun için tam modeli belirtir misin? Sorun yaratsa bile kablolu veya ufak bir Wifi adaptörü olarak kablosuz olarak yine bağlanabilirsin.
950M ekran kartını kullanamamak biraz performans kaybına sebep olur diye düşünüyorum o yüzden kurmaktan vazgeçtim şuanlık. Siz ne diyorsunuz performans Kaybı olur mu bilgisayarda

950M çok daha güçlü evet ama kullanamazsın, ayrıa günlük kullanımda bir problem olmaz Intel GPU için.
Günlük kullanım için sorun yok ise denemekten zarar gelmez. Cihazda maksimum kullanımda lol oynanıyor zaten bir sorun olacağını düşünmüyorum o zaman cihazın tam kodu Asus X550VX-XX147D

Geri
Yukarı