Asus X550VX vs Lenovo Ideapad 510

Serdar Sezgin

Kilopat
Daha fazla  
Son bir hafta icerisinde HP, Asus, Lenovo notebooklar arasinda gide gele ve en son sikayetimvar adli sitede HP ile ilgili satis sonrasi destek konusunda olumsuz kullanici yorumlarini okuduktan sonra HP'yi aklimdan cikardim diyebilirim.
Notebooku kullanim amacim tamamiyle GoPro ile cektigim max 1080p 60 FPS kalitesinde videolari editlemek, ayni zamanda photo editing, film vs. izlemek ve son olarak da cok sık olmamakla birlikte CS:GO oynamak. Isim ve sosyal yasantimdan oturu oyuna cok vakit ayirabilecegimi dusunmuyorum cunkü. Bunun nezdinde siz arkadaslarin fikirlerini almak istedim.

Asus X550VX modeli HQ islemcisi, sabit disk hizinin 7200 RPM olmasi, bataryasinin cikarilabilir olmasi ( cunkü evde kullandigim zaman genellikle bataryayi sokup direkt prizden guc alarak kullanirim ) ve son olarak daha once de 4 sene kullandigim Asus bilgisayarimdan memnun kaldigim icin aklima yatti. Klavyesinin isiksiz olmasi pek bir dezavantaj olmayacak.

Ideapad 510 I7 7200U ise ekran arkasi olmasada klavye tarafindaki bolumun alüminyum alasim olmasi, RAM ve HDD slot kapaklarinin kolay ulasilabilir olmasi, sadece donanimsal olarak goz boyadigi icin klavyesinin isikli olmasi, full HD ekrana sahip olmasi acisindan ilgimi cekiyor. Bataryasinin gomulu olmasi ise dusundurmuyor degil.

İkisinin de fiyati gittigidiyor.com'da 2999 TL an itibariyle, Axxess 100 TL puan ve kayitli Visa card promosyonu ile 125 TL indirim alabilecegim. 2875 TL gibi bir rakama gelecek.

Bu baglamda siz degerli kullanicilarin, bilgisayar sistemleri ile hasir nesir olan arkadaslarin yorumunu almak istiyorum.

Tesekkurler.

Asus X550VX

Kullanım TürüÜst Seviye Notebook
İşlemciIntel® Core® i7
İşlemci ModeliIntel® Core® i7-6700HQ 2.60 GHz Turbo Bosth ile 3.50 Ghz 6MB Önbellek
Ram (Bellek)8 GB
Bellek TürüDDR4
Sabit Disk Kapasitesi1 TB
Sabit Disk Hızı7200 Rpm
Ekran Kartı4 GB
Ekran Kartı TürüNvidia GTX Serisi
Ekran Kartı ModeliNVIDIA GeForce GTX 950M
Ekran Boyutu15.6"
Ekran Çözünürlüğü1920 x 1080
[TBODY] [/TBODY]
Lenovo Ideapad 510

• İşlemci Platformu Core? i7
  • İşlemci Tipi Intel Core i7-7500U
  • İşlemci Hızı 2.70 GHz
  • İşlemci Cache 4 MB
  • İşletim Sistemi FreeDos
  • Sistem Belleği 8 GB
  • Ram Tipi DDR4
  • Sabit Disk Kapasitesi 1 TB HDD
  • Disk Dönüş Hızı 5400 Rpm.
  • Ekran Full HD
  • Ekran Özelliği 15.6"
  • Ekran Kartı Nvidia GeForce GTX940MX
  • Ekran Kartı Hafızası 4 GB Paylaşımsız
Max Ekran Çözünürlüğü 1920 x 1080

Son düzenleyen: Moderatör:
U serisi işlemciler seni bahsettiğin konuda üzer. GPU olarak da Asus bir adım önde.
Benim tercihim Asus olurdu.

Uyarı! Bu konu 8 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı