ASUS X550VX-XX147D ısınma sorunu

sfenksw0w

Centipat
Herkese merhabalar, konu başlığında belirttiğim üzere elimde neredeyse 4 senedir sahip olduğum laptobumda anlam veremediğim ve oyun oynarken karşılaştığım/farkettiğim bir ısınma sorunu mevcut. Normalde olması gerektiği sıcaklıktan daha fazla oluyor şöyle ki, CS:GO oyununu ortalama 1 saat oynadığımda Core temp ile ölçtüğüm sıcaklık 90 derecenin üzerinde oluyor.Henüz 1-2 hafta kadar önce laptobumun içini açıp temizliğini yaptım sonrasında Cooler Master mastergel Pro termal macunu sürdüm dolayısıyla bunlardan kaynaklı bir sorun olduğunu düşünmüyorum çünkü temizlik sonrasında sıcaklıklarım gayet düştü. Özetle danışmak, öğrenmek istediğim şey şundan 1 hafta öncesine kadar dahi bu kadar yüksek sıcaklıklar elde etmiyordum şu an bunun sebebi ne olabilir ve nasıl bunu çözebilirim. Yardımlarınızı bekliyorum :)

i7 6700HQ işlemci, 12 GB RAM, GTX 950M 4 GB, 1TB HDD, tüm Driver'lar ve BIOS güncel vaziyette.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı