ASUS X552L Mavericks 10.9 Kurulum Sorunu

Sbastian

Hectopat
Yer
Denizli
Daha fazla  
Meslek
Grafik-Web Tasarım & Mobile APP Developer
Öncelikle Technopat ailesi olarak böyle bir destekte bulunduğunuz için sizlere çok minnetarım, teşekkür ediyorum. ASUS x552L model bir laptop'um var. Yosemite 10.10.5 kurulumunu rahatlıkla yapıyorum ama ekran kartı kext uyumsuzlukları probleminden dolayı kullanamıyorum ve haftalardır uğraşıyorum. Daha sonra mavericks kurmayı denemeliyim diye düşündüm ve hem UEFI, hem EFI olarak boot etmeye çalıştığımda restart sorunu yaşıyorum. Boot args bölümüne yazmadığım komut kalmadı forumunuzu ve internette ki her siteyi araştırdım ve uyguladım olmadı. Biyerde birşeyleri atlıyor olmalıyım...

Sistem Konfigrasyonum :
  • Intel i5 4200U
  • GeForce 820M ve Intel HD Graphics 4400
  • 6 GB Ram 1600 Mhz DDR3
  • Realtek HD Sound Card
  • 1 TB Toshiba Harddisk
  • Extra Olarak sistem kurulumunda kullandığım Corsair GS 120 GB SSD

Yardımlarınız için şimdiden sizlere teşekkür ediyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Mavericks eski bir sürüm. Yosemite'de nasıl bir sorun yaşadınız ? Umarım 820M'i çalıştırmaya çalışmadınız...

Restart sorununu da PM Patch ile çözeceğinizi düşünyorum. Binaries Patching altından...

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler Recep Bey;

Yosemite'de yaşadığım tek sorun Recep Bey Intel HD Graphics 4400 ekran kartımı görmemesi (Intel HD Graphics 4400 3 MB), FPS düşüklüğü yaşıyorum. 820M'i kurmaya kesinlikle çalışmıyorum ve özellikle nvidia kextlerini kaldırdım. Tam 1 buçuk haftadır araştırmalarım ve deneme yanılmalarıma rağmen hiç bir sonuç alamadım. Doğru kextleri veya ig platform id'sini bulamadım. Mesleğim gereği Adobe yazılımları kullanıyorum ve PC'mde daimi OSX kullanmak istiyorum Recep Bey :)

Peki Recep Bey şuan El Capitan indiriyorum acaba bu sürümünde ekran kartım uyum sağlar mı ne dersiniz?

Öncelikle yanıtınız için teşekkürler Recep Bey;

Yosemite'de yaşadığım tek sorun Recep Bey Intel HD Graphics 4400 ekran kartımı görmemesi (Intel HD Graphics 4400 3 MB), FPS düşüklüğü yaşıyorum. 820M'i kurmaya kesinlikle çalışmıyorum ve özellikle nvidia kextlerini kaldırdım. Tam 1 buçuk haftadır araştırmalarım ve deneme yanılmalarıma rağmen hiç bir sonuç alamadım. Doğru kextleri veya ig platform id'sini bulamadım. Mesleğim gereği Adobe yazılımları kullanıyorum ve PC'mde daimi OSX kullanmak istiyorum Recep Bey :)

Peki Recep Bey şuan El Capitan indiriyorum acaba bu sürümünde ekran kartım uyum sağlar mı ne dersiniz?
Yosemite'in 10.10.3 sürümünde bu sitedeki rehberi uyguladınız mı bende çok uzun süre uğraşmıştım 4600'ü çalıştırmak için sürümden kaynaklıymış.
Ek olarak El Capitan da daha iyi bir alternatif olur.

Yosemite'in 10.10.3 sürümünde bu sitedeki rehberi uyguladınız mı bende çok uzun süre uğraşmıştım 4600'ü çalıştırmak için sürümden kaynaklıymış.
Yosemite 10.10.3 versiyonunu deneme fırsatım olmadı maalesef. Şuan El Capitan neredeyse inmek üzere, iner inmez birde bunu deneyeyim sonuçlarını göreceğiz :) umarım istediğim sonuçları elde edebilirim... aksi takdir de tekrar yazacağım teşekkür ederim ;)

Oktay kardeşim açmış olduğun [Başarılı Kurulum] MSI GE60 2PC Yosemite 10.10.3 başlıklı bu konu da, sayende Yosemite 10.10.5 versiyonun da yaşadığım problemleri çözmüş oldum çok teşekkür ederim :) yalnız Intel HD Graphics 4400 2048mb göstermeliyken, 1536mb gözükmekte ve ekran parlaklığı (Işığı) çok düşük seviye de... fn tuşları ile ses, mute vs. kullanabiliyorum, yalnız ekran parlaklığını ayarlayamıyorum. bu sorun hakkında ne yapmalıyım?

2 adet screenshot gönderiyorum ek olarak.

Yosemite10.10.5AsusX552L.jpg

Yosemite10.10.5AsusX552L-2.jpg

Yosemite 10.10.3 versiyonunu deneme fırsatım olmadı maalesef. Şuan El Capitan neredeyse inmek üzere, iner inmez birde bunu deneyeyim sonuçlarını göreceğiz :) umarım istediğim sonuçları elde edebilirim... aksi takdir de tekrar yazacağım teşekkür ederim ;)

Oktay kardeşim açmış olduğun [Başarılı Kurulum] MSI GE60 2PC Yosemite 10.10.3 başlıklı bu konu da, sayende Yosemite 10.10.5 versiyonun da yaşadığım problemleri çözmüş oldum çok teşekkür ederim :) yalnız Intel HD Graphics 4400 2048mb göstermeliyken, 1536mb gözükmekte ve ekran parlaklığı (Işığı) çok düşük seviye de... fn tuşları ile ses, mute vs. kullanabiliyorum, yalnız ekran parlaklığını ayarlayamıyorum. bu sorun hakkında ne yapmalıyım?

2 adet screenshot gönderiyorum ek olarak.
DSDT ve SSDT yamaları yapmalısınız.

DSDT ve SSDT yamalamanın en pratik yoluyla anlatabilir misiniz? Bu konuda pek bir bilgim yok yardımcı olursanız sevinirim.

Clover Boatloader (Fn+F4) ile DSDT.aml SSDT.aml dosyalarını ACPI içine çıkarttım. DSDT.aml dosyasını MaciASL ile açtım, Compile ettiğimde 15 adet hata alıyorum. İlk satırda ki hata kodu zero olarak görülüyor. Ve bir türlü düzeltemiyorum. Zero kodlarını siliyorum onlar düzeliyor fakat bu sefer diğer kodlarda hata alıyorum ve nasıl yapacağımı bilmiyorum bu konuda lütfen bana yardımcı olun :( Şu Backlight ve Battery yamasını yapabilsem başka hiçbir sorunum kalmayacak...

DSDT.aml dosyamı da ekliyorum.

http://www.wptemashop.com/DSDT.aml

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı