ASUS X553MA dizüstü bilgisayar RAM yükseltme

sarpthesharp

Hectopat
Daha fazla  
Merhaba. Uzun süre önce aldığım, evde nadiren kullanılan, bazen video vs. için televizyona bağladığım ASUS X553MA dizüstü bilgisayar var. Kendi bilgisayarım ayrı. Bu bilgisayar Celeron N2930 işlemci, 2 GB bellek ve Windows 8.1 işletim sistemine sahip. Yüklü fazla program yok ama tarayıcıyı kullanırken bile yavaşlıklar oluyor. Çok sık kullanılmıyor ama yine de SSD ve bellek yükseltmesi yapmak istiyorum. SSD sorun değil ama bellek konusunda fikir almak istedim. Bu işlemciye sahip ve sonradan SSD diske sahip olacak bilgisayar için kaç GB bellek takmak yeterli olur? En fazla 8 GB destekliyor. Bu özellikler için 4 GB mı, 8 GB mı tavsiye edersiniz? 4 ve 8 arasında ne kadar fark olur? Teşekkürler.

Son düzenleyen: Moderatör:
İşlemci bayağı bir eski nesilmiş. Muhtemelen ekran kartı da bayağı bir eski nesildir. Dolayısıyla 8 GB RAM almanıza gerek yok. Eğer Laptop'ta çift bellek yuvası varsa, mevcut RAM'in aynısından almaya çalışın. Bu şekilde, işletim sisteminizi ve tarayıcınızı rahat besleyebilir hale gelebilir. 8 GB RAM'i, ekran kartınız iyi bir ekran kartı olmuş olsaydı ve işlemcinizde yeni nesil bir işlemci olsaydı tavsiye edebilirdim. Ama bu durumda gerek yok. Alacağınız SSD, zaten sistemi bayağı bir rahatlatacak. Sadece 2 GB RAM alarak, bu işi çözebilirsiniz.

İşlemci bayağı bir eski nesilmiş. Muhtemelen ekran kartı da bayağı bir eski nesildir. Dolayısıyla 8 GB RAM almanıza gerek yok. Eğer Laptop'ta çift bellek yuvası varsa, mevcut RAM'in aynısından almaya çalışın. Bu şekilde, işletim sisteminizi ve tarayıcınızı rahat besleyebilir hale gelebilir. 8 GB RAM'i, ekran kartınız iyi bir ekran kartı olmuş olsaydı ve işlemcinizde yeni nesil bir işlemci olsaydı tavsiye edebilirdim. Ama bu durumda gerek yok. Alacağınız SSD, zaten sistemi bayağı bir rahatlatacak. Sadece 2 GB RAM alarak, bu işi çözebilirsiniz.

1 Adet slot olduğu için olanı değiştirmem gerekecek. Ekran kartı tümleşik. Zaten oyun için alınmamıştı ve pek de oynanmıyor. O zaman 2'nin yerine 4 GB bellek yeterli olur sanırım. 8 GB'ın ekstra yararı pek olmaz gibi.

Son düzenleyen: Moderatör:
1 adet slot olduğu için olanı değiştirmem gerekecek. Ekran kartı tümleşik. Zaten oyun için alınmamıştı ve pek de oynanmıyor. O zaman 2'nin yerine 4gb bellek yeterli olur sanırım. 8 gb'ın ekstra yararı pek olmaz gibi.
Aynen öyle. Ama RAM almadan önce, bilgisayarınızın destek sayfasından uyumlu RAM'lere muhakkak bakın.

Yeni konular

Geri
Yukarı