ASUS X553MA sistem aniden kilitleniyor

Eğer Qualcomm ile de donuyorsa onu takmamın bir anlamı yok sanırım. Uyumlu olan nasıl bulabilirim ki.

Wi-Fi'den kaynaklı olmayabilir bir ihtimal.
O laptop öldü artık. Neden kullanıyorsunuz ki.
Bu tarz şeyler nadiren oluyorsa takmayın bence. Uğraşmanın anlamı olmadığını düşünüyorum.
(N2930 2 GB RAM 500GB modeli benimki. Bu bilgi işe yarayabilir mı bilemem)

Wi-Fi'den kaynaklı olmayabilir bir ihtimal.
O laptop öldü artık. Neden kullanıyorsunuz ki.
Bu tarz şeyler nadiren oluyorsa takmayın bence. Uğraşmanın anlamı olmadığını düşünüyorum.
(N2930 2 GB RAM 500GB modeli benimki. Bu bilgi işe yarayabilir mı bilemem)

RAM ve SSD yükseltmesi yaptım. Yani performans anlamında iyi. Bu sorun maalesef kullanımda büyük problem. En basiti Word üzerinden yazı yazsam her an gidebilir. Dizi izlerken de öyle. Kablosuz kapandığında bu sorunu yapmıyor.
USB Wi-Fi kullanmak istemiyorum çünkü büyük olanlar fazla yer kaplıyor küçük olanların da menzili geniş değil. Dahili antenleri değerlendirmek istiyorum. Uyumlu kart önerebilecek olan var mı? Neye dikkat etmeliyim?
Merhaba, uzun süredir benim ve birçok kişinin başına bela olan bu sorunun nedeninin kaynağını buldum. Sorunun Wi-Fi kart kaynaklı olduğunu düşünüyorum. Linux Mint kurdum ve Wi-Fi sürücüsü yüklenemediği için Ethernet kablosu aracılığıyla internete bağlandım donmadı. Sürücüyü başarılı bir şekilde yükledikten kısa bir süre sonra yine Windows 10 işletim sisteminde olduğu gibi dondu. Bu sefer Windows 10'a döndüm ve kablosuzu kapatıp sadece kablo ile veya USB aracılığıyla internete bağladım ve donmadı. Yani sorun büyük ihtimalle kablosuzda. Sürücüyü Windows otomatik yüklemişti. Ben de ASUS'un sitesinden indirip güncelledim fakat yine dondu. Hatta stabil bile değildi. Eski sürümler yüklenemiyor bile. Sizce sorun kart arızası olabilir mi? Elimde bayağı eski bir kart var onu takıp denemeyi düşünüyorum. Sistem açısından bir zararı olur mu sizce? Kendi kartı tek antenli benim takacağım 2 antenli. Donduğu anda düzeltmenin tek yolu açma kapama tuşuna basılı tutarak reset atmak. İlk 2 fotoğraf şu an takılı olan kart. En sondaki fotoğraf denemeyi düşündüğüm.
Rapor: Report.txt

USB Wi-Fi olayını son seçenek olarak düşünüyorum. Gerek kapladığı yer gerek boyutu. Küçük olanların da menzili beni korkutuyor. Dahili antenleri değerlendirmek istiyorum.

Son düzenleme:

Geri
Yukarı