Çözüldü Asus X554L Bilgisayarda GTA 5 Performans Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

Onur Svm

Hectopat
Daha fazla  
Elimde Asus'un X554L serili dizüstüsü var. GTA 5'te ayarların sonuna kadar düşük çözünürlük ayarı dışında FPS 35-45 arası oynanabiliyorken donma sorunları oluyor. MSI Afterburner yazılımını indirdim değerler de RAM'in 3200-3300MB kullanıldığını gösteriyor. GPU sıcaklığı 95 falanken kullanımı %99 değerlerinde ama takıldığı sırada %20'lere iniyor. Sıcaklık sorun olmasın diye soğutucu aldım. Değişen bir şey olmadı. Kısacası sorun nedir ve bir nebze olsun bunu hafifletebilecek bir öneriniz var mı?

Çözüm
Ben 2 yıldır 95-97 derecelerde oynuyorum bir sıkıntı çıkmadı. ASUS K55vj GT 635mli laptop. GPU sıcaklığı 95'in altına inmiyor oyunlarda. İşlemcim de 97-98 derecelerde. Henüz bir sıkıntısını görmedim. :D

Diğer oyunlarda bende görmedim en fazla ekran kartım yetmez haliyle FPS düşük olur. Bunu anlarım ve takılmadığı sürece oynarım ama GTA 5'de böyle sadece.

Sorun çözülmüştür. Yaptığım tek şey bilgisayara SSD alıp taktım ve GTA'yı oraya taşıdım hiçbir sorun kalmadı.
Ben 2 yıldır 95-97 derecelerde oynuyorum bir sıkıntı çıkmadı. Asus K55VJ GT 635M li laptop. GPU sıcaklığı 95 in altına inmiyor oyunlarda. İşlemcim de 97-98 derecelerde. Henüz bir sıkıntısını görmedim. :D

Ben 2 yıldır 95-97 derecelerde oynuyorum bir sıkıntı çıkmadı. ASUS K55vj GT 635mli laptop. GPU sıcaklığı 95'in altına inmiyor oyunlarda. İşlemcim de 97-98 derecelerde. Henüz bir sıkıntısını görmedim. :D

Diğer oyunlarda bende görmedim en fazla ekran kartım yetmez haliyle FPS düşük olur. Bunu anlarım ve takılmadığı sürece oynarım ama GTA 5'de böyle sadece.

Sorun çözülmüştür. Yaptığım tek şey bilgisayara SSD alıp taktım ve GTA'yı oraya taşıdım hiçbir sorun kalmadı.

Çözüm
Ben 2 yıldır 95-97 derecelerde oynuyorum bir sıkıntı çıkmadı. Asus K55VJ GT 635M li laptop. GPU sıcaklığı 95 in altına inmiyor oyunlarda. İşlemcim de 97-98 derecelerde. Henüz bir sıkıntısını görmedim. :D
Sıcak havyaya dönmüş hocam o işlemci, aman yakın zamanda anakart üstünde pestilini bulmayasın :kıkırda:

Sıcak havyaya dönmüş hocam o işlemci, aman yakın zamanda anakart üstünde pestilini bulmayasın :kıkırda:
Zaten pestili çıktı çıkacağı kadar. Gta Vice City bile 30 FPS olarak oynuyorum bu çöpten bilgisayarda. 2012 den beri kullanıyorum. Zamanında bu çöpe 2600 TL para verdim resmen acıyorum şimdi. Gta Vc gibi bir oyunda bile 98 derece alıyorum. Alıştım artık. :D

Zaten pestili çıktı çıkacağı kadar. Gta Vice City bile 30 FPS olarak oynuyorum bu çöpten bilgisayarda. 2012 den beri kullanıyorum. Zamanında bu çöpe 2600 TL para verdim resmen acıyorum şimdi. Gta Vc gibi bir oyunda bile 98 derece alıyorum. Alıştım artık. :D
Hocam senelerdir oyun oynamaktan bıkmamış bir insan olarak söylüyorum. Oyun oynamak demek bilgisayarı yormak demektir. Yorulan bilgisayarı da temizlik ana kondisyonuna getirir. O yüzden her ne kadar taşınabilir özelliği olsa da dizüstüler 2 seneden sonra mahvoluyor. Bunun nedeni hem ısınma problemi hem de şirketlerin pazarlama stratejisinden kaynaklanıyor. 3000-4000 TL'lik dizüstüler bir yerden sonra yarı fiyatına dizilmiş PC'lerden çok daha kötü bir hal alıyor. Bir oyuncu olarak oyunculara tavsiyem şartlar ne olursa olsun masaüstü dizmeleridir. (y)(y)(y)

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı