Çözüldü ASUS X555L Ses Alamama Sorunu

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.
Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

saffetq

Kilopat
Yer
Hatay
Daha fazla  
Meslek
Öğrenci
Herkese merhaba arkadaşlar. Bugün bilgisayarıma Mac OS El Capitan kurdum. Fakat şöyle bir sorunum var arkadaşlar ses için Kext bulamıyorum, bazı sitelerde vardı denedim fakat sonuç hüsran. VoodooHDA hiç çalışmıyor, yardımcı olursanız sevinirim.
Bilgisayarım:

X555LN | Notebook | ASUS Türkiye

Son düzenleyen: Moderatör:
Burası bazı sitelere benzemez. Biz direk çözüm veririz. :D
MediaFire
Bu kextleri S/L/E kurun.
Hocam biliyorum yıllardır technopat'ı takip ediyorum. Deneyip sonucu yazacağım.Teşekkür ederim ilginiz için.

Hocam biliyorum yıllardır technopat'ı takip ediyorum. Deneyip sonucu yazacağım.Teşekkür ederim ilginiz için.
Hocam teşekkür ederim, sorun tamamdır ama kulaklık takınca ses bozuluyor. Birde mikrofon çalşmıyor. Haricinde ses geliyor artık.

Yok hocam
Önceden kext vs yükledin mi ? Bu tarz bir sorun olmaması gerekiyor. Ama genede istersen farklı bir kaç adım daha atabiliriz ;)[/QUO

Hocam sierra kurdum yeni. Hiç kext felan yüklemedim. Bir mikrofonda, birde kulaklikta sıkıntı var. :)

Bu kextleri L/E içine kur.
http://download1645.mediafire.com/x2tqwbs7jzmg/tp1be8t5u438p7c/ses.zip
Config dosyana şu değerleri gir ve kaydet.
Devices--> Audio--> İnject 3 olarak gir.
Config.plist --> ACPI--> DSDT-->Patches içinde şu yamayı uygulayın;
Comment: Rename HDAS to HDEF
Find(Hex): 48444153
Replace (HEX): 48444546
Kaydedin ve sistemi yeniden başlatın.

Config dosyasını Clvoer configratior ile açın. Sol tarafra devices bölümünü göreceksiniz. Oradan yapın.
Hocam sağolun sayenizde onuda hallettik. Trackpad, akıllı hareket olayı ve fanların biraz hızlı çalışması normal sanırım:)

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.

Geri
Yukarı