ASUS X555ln laptoptan gelen yüksek gel git sesi

Ryhmi

Hectopat
SSD veya HDD modeli
Patriot Burst 480GB
Bilgisayarın muhtemelen fanından bir anda videodaki gibi Aragaza benzeyen bir ses gelmeye başladı daha öncesinden de hafif bir cızırtı sesi geliyordu. İlk geldiğinde gerçekten çok korktum anlatarak çok bir şey diyemeyeceğim; video burada:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.
Daha detaylı bilgi için, çerezler sayfamıza bakınız.

Daha önceden bu ses geliyordu:

Bu içeriği görüntülemek için üçüncü taraf çerezlerini yerleştirmek için izninize ihtiyacımız olacak.

Bilgisayar özelliklerim:

CPU:i5 4. Nesil
GPU: GEFORCE 840M
Ram: 8GB
SSD: Patriot Burst 480GB

Bunu nasıl düzeltebilirim?

Bilgisayarın muhtemelen fanından bir anda videodaki gibi ses gelmeye başladı daha öncesinden de hafif bir cızırtı sesi geliyordu. İlk geldiğinde gerçekten çok korktum anlatarak çok bir şey diyemeyeceğim; video burada:

Daha önceden bu ses geliyordu:

Bunu nasıl düzeltebilirim?
Fanlar sizlere ömür. Serviste değiştirtebilirsin, bir ihtimal temizlenince bir süre daha kullanabilirsin.

Dönememe, zorlanma var, bu halde ağır yükte kullanman kapanmaya veya cpu/gpu'nun uçmasıyla sonlanabilir.

Hocam kesinlikle fan bitmiş.Benim laptop'umunda fanı bitmişti böyle sesler çıkarıyordu.Cpu Ve Gpu için büyük risk.

Geri
Yukarı