ASUS X556UF yüksek CPU kullanımı

süleyman88

Hectopat
Makaleler
1
Yer
Karadeniz
Daha fazla  
Arkadaşlar ASUS X556UF; i5 6200U 2.3 GHz -2.4 GHz işlemci, NVIDIA 930M ekran kartı, 12 GB RAM(4 GV+8 GB) ve Windows 10, 240 GB SSD var sistemimde. Sistemde biraz yavaşlık hissediyorum. Şu an Windows Defender tam taraması yapıyorum ve CPU dibi görmüş durumda. Sizce bu normal mi 12 GB RAM de bu kadar CPU nasıl tüketiyor? Ek olarak 1 tane Edge sayfası açık sadece arka planda.

Adsız.png

Virüs bulaşmış olabilir mi?
Belki tarama yaptığınız için işlemciyi çok fazla kullanıyor olabilir ama biraz anormal geldi.
Hocam 12 gb ram var. Cpu direk ramla orantılı diye biliyorum. Gerçekten aşırı bir durum var. Birde uzun süredir termal macun değişimi yapmadım. Servise göndersem 2 haftadan erken gelmez. Yan sanayiye de güvenmiyorum. Termal macunla bir ilgisi olabilir mi? Laptop da çok ısınma oluyor özellikle oyunlarda.

Termal macun yenilemezsen ısınabilir. Fakat 12 GB Ram'in %40'ı ve %90 CPU kullanımı normal gelmedi.
4 GB Ram'in 2 GB'ı kullanılıyor. Sende ise 12 GB Ram'in 6 GB'ı kullanılıyor.

Dosya Ekleri

• Ekran Alıntısı.PNG
    Ekran Alıntısı.PNG
    189,3 KB · Görüntüleme: 29
Kaspersky ile taratabilir misin?
Hocam kaspersky antivirüsle tam tarama yaptım virüs bulmadı. Sence bunun sebebi ne olabilir?
Termal macun yenilemezsen ısınabilir. Fakat 12 GB Ram'in %40'ı ve %90 CPU kullanımı normal gelmedi.
4 GB Ram'in 2 GB'ı kullanılıyor. Sende ise 12 GB Ram'in 6 GB'ı kullanılıyor.
Hocam 12 GB Ram'in 6 GB'ı kullanıyor derken nasıl yani?

Yeni konular

Geri
Yukarı