ASUS X556UQX boşta %100 disk kullanıyor

ayeshastan

Decapat
Daha fazla  
Merhaba. İlk gönderim olduğundan dolayı tam olarak nasıl formatlayıp hangi kategori altına bu konuyu açmalıyım bilmiyorum, yanlışsa kusura bakmayın.

Dizüstü bilgisayarımın özelliklerini yazıp direkt sorunu anlatmaya geçiyorum.
ASUS X556UQX
RAM: 12 GB 64 Bit
İşlemci: i5-7200U
İşletim sistemi: Windows 10.

Bilgisayarım ne koşulda olursa olsun disk %100'de kalıyor. Format attım aynı sonuç, kullanılmayan şeyleri sildim aynı sonuç, disk temizledim aynı sonuç. Başlangıçta çalışan bütün programları kapattım, yine aynı sonuç. Görev yöneticisini açtığımda da hiçbir şey diski kullanmıyor olarak gözükse de yine de disk %100'de. 1 senedir bu problemi yaşıyorum ve artık ne yapabilirim herhangi bir fikrim yok. Son çare olarak buraya yazıyorum. Yaptığım en ufacık işlemde bilgisayar donuyor çalışmıyor. Bu yazıyı bile Opera'nın tarayıcısından yazıyorum çünkü Microsoft Edge'i açarken bile 10 dakika bekleyip bilgisayarımı en az 2 kere güç tuşundan kapatıp açmam gerekiyor. Bilgisayarımda Torrent yok, herhangi bir yabancı program da indirmedim, crack dosya da indirmedim bu arada.

resim_2021-03-14_170041.png

Merhaba. İlk gönderim olduğundan dolayı tam olarak nasıl formatlayıp hangi kategori altına bu konuyu açmalıyım bilmiyorum, yanlışsa kusura bakmayın.

Dizüstü bilgisayarımın özelliklerini yazıp direkt sorunu anlatmaya geçiyorum.
ASUS X556UQX
RAM: 12 GB 64 Bit
İşlemci: i5-7200U
İşletim sistemi: Windows 10.

Bilgisayarım ne koşulda olursa olsun disk %100'de kalıyor. Format attım aynı sonuç, kullanılmayan şeyleri sildim aynı sonuç, disk temizledim aynı sonuç. Başlangıçta çalışan bütün programları kapattım, yine aynı sonuç. Görev yöneticisini açtığımda da hiçbir şey diski kullanmıyor olarak gözükse de yine de disk %100'de. 1 senedir bu problemi yaşıyorum ve artık ne yapabilirim herhangi bir fikrim yok. Son çare olarak buraya yazıyorum. Yaptığım en ufacık işlemde bilgisayar donuyor çalışmıyor. Bu yazıyı bile Opera'nın tarayıcısından yazıyorum çünkü Microsoft Edge'i açarken bile 10 dakika bekleyip bilgisayarımı en az 2 kere güç tuşundan kapatıp açmam gerekiyor. Bilgisayarımda Torrent yok, herhangi bir yabancı program da indirmedim, crack dosya da indirmedim bu arada.

Eki Görüntüle 921829
HDD mi kullaniyorsunuz? Sagligini test eder misiniz?

Windows Modules Installer Worker nasıl kapatılır?​

• Yöntem #1: Otomatik Windows güncellemelerini devre dışı bırakın.
  • Yöntem #2: İnternet ayarlarınızı değiştirin.
  • Yöntem #3: Windows güncelleştirme sorun gidericisini çalıştırın.

Otomatik Windows güncellemelerini devre dışı bırakın.​

• Adım #1: Windows tuşu ve R tuşuna basıp Çalıştır penceresini açın,
  • Adım #2: Açılan pencerede kutucuğa services.msc yazın ve Enter tuşuna tıklayın,
  • Adım #3: Listenin alt taraflarında bulunan Windows Update seçeneğinin üstüne çift tıklayın,
  • Adım #4: Başlangıç türü listesine tıklayın ve Devre Dışı seçeneğini seçin,
  • Adım #5: Listenin altında bulunan kısımda Durdur seçeneğine tıklayın,
  • Adım #6: Uygula ve Tamam seçeneklerine tıklayıp işlemi tamamlayın.

Uzun süre aynı sorunu yaşadım Asus laptopumda. Yerli yabancı sitelerdeki tüm çözümleri denedim hiçbirisi çözmedi ne yazık ki. Çözüldüğünü söyleyenler de var ama ben SSD almadan halledememiştim.

HDD mi kullaniyorsunuz? Sagligini test eder misiniz?
HDD kullanıyorum. Buyrun sağlık testi sonuçları:
Uzun süre aynı sorunu yaşadım ASUS laptopumda. Yerli yabancı sitelerdeki tüm çözümleri denedim hiçbirisi çözmedi ne yazık ki. Çözüldüğünü söyleyenler de var ama ben SSD almadan halledememiştim.

SSD alacak maddi duruma şu an sahip değilim ve SSD almanın kesin bir sonuç olup olmayacağını bilmediğimden de benim için biraz kumar gibi olur. Yine de eğer bir sonuç alamazsam SSD için para biriktiririm artık.

Dosya Ekleri

• resim_2021-03-14_171822.png
    resim_2021-03-14_171822.png
    77,8 KB · Görüntüleme: 38
HDD kullanıyorum. Buyrun sağlık testi sonuçları:
@Silinen üye hocamin attigi cozumu uygulayarak gecici bir sey elde edebilirsiniz fakat ne olursa olsun SSD almaniz sart. SSD olmadan kullanilacak bir isletim sistemi degil Windows 10. Hic butceniz yoksa 120 GB alin ve Windows kurun en azindan. Ama 120 GB onermiyorum hemen doluyor. En az 240 GB almanizi tavsiye ederim. Model tavsiyesi icin yeni bir konu acabilirsiniz ve gelen secenekleri degerlendirebilirsiniz. Benim onerim Patriot Burst.

Nasıl yapacağımı bilmiyorum fakat sanırım üstünüzdeki yanıtın yönergelerini takip etmem gerekiyor.
Evet o yönergeleri takip etmeniz gerekiyor. Sorununuz düzelmezse yeni bir SSD ya da HDD almanız gerekecek. HDD'de sorun olduğu için bu sorunu yaşıyorsunuzdur.

Geri
Yukarı