ASUS X571GD AL143 cızırtı sorunu

dodo_akdmr

Centipat
Herkese merhaba. 10 gün önce N11 üzerinden ASUS X571GD AL143 model notebook aldım. Son birkaç gündür sol taraftan cızırtı sesi gelmeye başladı işlem yapınca ses artmakta. Bu durumda değişim yapılabilir mi ve tüm modeller böyle midir?

Son düzenleyen: Moderatör:

Dosya Ekleri

• IMG_20200417_220341.jpg
    IMG_20200417_220341.jpg
    1,3 MB · Görüntüleme: 38
İşaretlediğiniz kısımda fan bulunuyor mu? Notebook hiç darbe aldı mı?
Ek olarak: Cihazınızda iki adet fan bulunmakta şahsi düşüncem sol taraftaki fanın darbe alıp içerisindeki yapraklarının alüminyum plakaya sürtmesinden dolayı ses gelmekte. Tabi ki sökmeden bilemeyiz fakat garantisi devam etmekte.

Son düzenleme:
İşaretlediğiniz kısımda fan bulunuyor mu? Notebook hiç darbe aldı mı?
Ek olarak: Cihazınızda iki adet fan bulunmakta şahsi düşüncem sol taraftaki fanın darbe alıp içerisindeki yapraklarının alüminyum plakaya sürtmesinden dolayı ses gelmekte. Tabi ki sökmeden bilemeyiz fakat garantisi devam etmekte.

Ben söksem garanti bozulur mu? Elimden bu tür işler gelir. Bir de fan hızını deneyip ses ölçümü yapayım bana fan sesi gibi gelmiyor çünkü ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.

Ben söksem garanti bozulur mu? Elimden bu tür işler gelir. Bir de fan hızını deneyip ses ölçümü yapayım bana fan sesi gibi gelmiyor çünkü ilgilendiğiniz için teşekkür ederim.
Garantisi devam eden cihazı sökmenizi tavsiye etmiyorum, satıcı ile görüşün sizi yetkili teknik servise yönlendirsin.

Aynı ses benimde başıma geliyor benimde ASUS X555L series bir laptopum var. Bu sesi yaklaşık 1.5 senedir çekiyorum. Ses fandan gelmiyor fanı değiştirdim. Klavyenin ortasına elimi koyunca ses kesiliyor. Henüz hiçbir yerde çözümü bulamadım. Özellikle oyun oynarken bu ses artıyor. Sabit çalışmalarda ses gelmiyor.

Aynı ses benimde başıma geliyor benimde ASUS X555L series bir laptopum var. Bu sesi yaklaşık 1.5 senedir çekiyorum. Ses fandan gelmiyor fanı değiştirdim. Klavyenin ortasına elimi koyunca ses kesiliyor. Henüz hiçbir yerde çözümü bulamadım. Özellikle oyun oynarken bu ses artıyor. Sabit çalışmalarda ses gelmiyor.
Servisle görüştünüz mü ? Sanırım firma bunu bir arıza olarak algılamıyor.

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı