ASUS X571LI kurulumu

godofsunrise

Kilopat
Daha fazla  
Bilgisayarımın özellikleri:
i7-10870h
GTX-1650 Ti.
8 GB RAM.
Kurulum işlemlerini nasıl yapacağım?
Ayrıca bir sorum daha var. Ventura hâlen beta sürümde olduğu için Monterey kurmam daha stabil olur diye düşündüm. Ventura yayımlanınca Monterey'den yükseltmem zor olur mu? Beta mı kurmalıyım?

Ventura'nın çıkmasına az kaldı. İster bekleyin, ister Monterey kurup sonradan yükseltme yapın. Herhangi bir sıkıntı çıkmaz. Çıksa bile biz yardımcı oluruz. Sitede ki imajı indirip balenaEtcher ile USB'ye yazdırın. Paylaşacağım EFI klasörünü USB'nin OC EFI kısmına atın.

EFI klasörünü paylaşabilir misiniz rica etsem? Bir de ben Mac'te sadece onboard ekran kartımı mı kullanacağım? Hariciyi kullanamıyor muyum? Ekran kartlarını nasıl tanıtmam gerekli?

Kurulum işlemlerini nasıl yapacağım?
Ayrıca ek olarak belirtmek isterim ki aynı M2 SSD'ye farklı bölümüne kuracağım. Hâlihazırda Windows 11 yüklü.

Son düzenleme:
EFI klasörünü paylaşabilir misiniz rica etsem? Bir de ben Mac'te sadece onboard ekran kartımı mı kullanacağım? Hariciyi kullanamıyor muyum? Ekran kartlarını nasıl tanıtmam gerekli?

Ayrıca ek olarak belirtmek isterim ki aynı M.2 SSD'ye farklı bölümüne kuracağım. Hâlihazırda Windows 11 yüklü.

Bilgasayar müsait olduğunda EFI paylaşırım.

O imajın EFI'sindeki configlerde iGPU girdileri eklenmiş olması lazım, siz imajı USB'ye yazdırın yazma işlemi bitince EFI\OC klasörüne girin ve Dizüstü Comet Lake - H isimli configin adını config.plist yapıp kuruluma geçmeyi deneyin.

620 ve 630 olarak iki adet var. Hangisini kullanacağım? @Kleyn atacağınız EFI'yi kullanmak sanırım daha sağlıklı olacak. Bir de BIOS ayarlarımda CFG Lock kısmı yok. Orada tam olarak ne yapacağım?

630,CFG lock yok ise yapabileceğiniz bir şey yok kurulum deneyin.

Yeni konular

Geri
Yukarı