Asus X64J Donma Sorunu

Fatihbaki

Centipat
Merhabalar, benim Asus X64J model bir laptop bilgisayarım var.

Özellikleri:
İ7 720QM
4GB RAM
1 GB HD 5730 ekran kartı
160GB WD HDD
Windows 8.1

Şimdi sorunum şu bilgisayarda internete girince bazen normal sayfalarda bazen de video açarken donup kalıyor ,hiçbir şey yapılmıyor Alt+F4 gibi kombinasyonlar çalışmıyor, mouse beş altı saniye sonra aşırı fazla kasarak hareket ediyor, 3-5 saniye gecikmeli şekilde. Bu Windows Store'dan indirdiğim Netflix için de geçerli, ekranda Netflix yazısındayken donup kalıyor fakat indirip kurduğum herhangi bir oyunda (online veya single fark etmeden) olmuyor bu olay.

Benim denediğim çözümler şunlar:
Hard değiştirdim 4 5 kere sorun aynı.
Ramleri tek tek deneyip tarattım sorun aynı.
Birçok kez farklı Windows sürümleriyle format attım düzelmedi.

Bu şekilde donup kalınca tuşu ile kapatıp yeniden açıyorum. Dikkatimi çeken iki şey daha var yerel disk C'de her kapanıp açtığımda garip harfler ve rakamlarla kombine edilmiş dosyalar ve dosyaların içinde windows8.1-kb29999226 x64 adlı cab ,xml ve metin belgesi türünde dosyalar var.

Öteki dikkatimi çeken şey ise bilgisayarımı normal kapat tuşuyla kapatamıyorum,
bilgisayarım kapanmıyor ekran gidiyor ama pc kapanmıyor.

Okuyana ayrı yardım edebilene ayrı teşekkür ederim.

En fazla bu kadar sökülüyor ekran kartı ve birşey gözükmüyor, normal gibi herşey.

Dosya Ekleri

• IMG_20190924_130353.jpg
    IMG_20190924_130353.jpg
    1,8 MB · Görüntüleme: 39
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı