ASUS XG258Q DisplayPort sinyal yok hatası

Talentlenus

Centipat
Daha fazla  
İyi günler, monitörüm ASUS XG258Q ekran kartım ise INNO3D GTX 1660. HDMI kablosu kullandığımda görüntü geliyor fakat DisplayPort'da gelmiyor, sistemi alalı 2 ay oldu ancak monitörüm 1 yıllık. Bende etrafımda deneyebileceğim başka bir kablo olmadığı için Paugge 1.4 DisplayPort sipariş ettim bugün geldi. Ancak sorun bu kablo ile de devam ediyor.
Not: Monitörüm'ün DisplayPort yuvası 1.2 GPU'nun ise 1.4.

Ekran kartı Driver'ım güncel,
Güç kablo sök tak denedim,
Monitör ayarlarından DP'yi seçtim,

Sistem:
Ryzen 5 3500X.
MSI B450M-A PRO Max 4133MHz DDR4 AM4 mATX.
Corsair Vengeance 16 GB (8x2) 3200MHz CL16.
Netac N535S 480GB.
INNO3D GTX 1660.
GameGaraj 650W 80+bronz sertifikalı.

Son düzenleyen: Moderatör:
Bilgisayar açıkken monitörü açın. Sinyal yok hatasına düştükten sonra bir miktar bekleyin. Ekran kendi kendine kapanıp monitör uyku moduna geçicektir. Ekran kapandıktan hemen sonra monitörün fişini çekin ve 10 sn bekleyin ve takın.

Bilgisayar açıkken monitörü açın. Sinyal yok hatasına düştükten sonra bir miktar bekleyin. Ekran kendi kendine kapanıp monitör uyku moduna geçicektir. Ekran kapandıktan hemen sonra monitörün fişini çekin ve 10 sn bekleyin ve takın.
Hocam dediğinizin daha önce bir benzerini yapmıştım işe yaramamıştı, sizin dediğinizi de yaptım ekrana uyku modu diye bir ibare gelmiyor ancak zaman aşımını 10dk'ya düşürüp 20dk civarı bekledim ancak sonuç yine aynı. Bu arada bios'umun son sürümü çıkmış onun da güncellemesini yaptım yine aynı.

Hocam dediğinizin daha önce bir benzerini yapmıştım işe yaramamıştı, sizin dediğinizi de yaptım ekrana uyku modu diye bir ibare gelmiyor ancak zaman aşımını 10dk'ya düşürüp 20dk civarı bekledim ancak sonuç yine aynı. Bu arada bios'umun son sürümü çıkmış onun da güncellemesini yaptım yine aynı.
Hocam garantisi devam ediyorsa servise verin.

Geri
Yukarı