ASUS Yeni AMD X670 Serisi Anakartlarını Duyurdu

Aşağıdaki konuda yaşadığım rezaletten sonra bu markaya hiç bir güvenim kalmadı...

Zaten genel olarak pek iyi bir marka değil. İnsanlar vizyon sahibi düzgün bir marka sanıyorlar 😀 Daha doğrusu sonradan bozdu.

Aşağıdaki konuda yaşadığım rezaletten sonra bu markaya hiç bir güvenim kalmadı...

Baya trajikomik bir olay yaşamışsın. Açıkçası GPU'nun garanti etiketlerini sökmediğin sürece(arka plakadaki vidalardaki yapıştırmalar) senin hiçbir hatan olamaz. Çünkü GPU'nun termal sıcaklık yüksekliğinden dolayı öyle bir hasarın oluşması direk fabrika çıkışında hatalı olması anlamına geliyor. Hatta olayın komik tarafı istersen 300C ısı uygula GPU çekirdeğinde gene öyle iz olmaz :D. Millet kafayı yemiş.

@Galactus616 Dostum niye dislike attın ki? Gerçeği söylüyorum. O charttaki %10 fark ise 13900K'nın 5.8Ghz'da çalışmasından kaynaklanıyor.

2023 İlkbaharı olarak düşünüyorum. Çünkü roadmap'te Zen4'3D için 2023 yazıyordu ama kesin bir tarih yoktu.

2023 ilk yarısında çıkacağı kesin gözüyle bakılıyor Nisan muhtemel görünüyor, dediğin gibi 13. Nesil tam anlamıyla hayal kırıklığı yarattı neredeyse 15 yaşındaki DX9 kullanan pyunu utanamdan sıkılmadan listeye dahil edip en başa koymuşlar %20'ye yakın daha iyi diye.. Ayrıca Intel yaklaşık 4 yıl önce Intel 7700k işlemcim için aldığım üst seviye sıvı soğutmamı desteklemesin, AMD 5 nm ve 2024'te çıkaracağı muhtemel 3 nm işlemci ile sıvı soğutmamı desteklemeye devam etsin ben neden Inteli tercih edeyim ki.. P-Core, E-Core saçmalığına girmiyorum bile.

@Galactus616 Dostum niye dislike attın ki? Gerçeği söylüyorum. O charttaki %10 fark ise 13900K'nın 5.8Ghz'da çalışmasından kaynaklanıyor.
Silicon israfı olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Mimari olarak büyük değişikler tabii yok ama iyileştirmeler yapılmış.
Frekans iyileştirmeleri, daha fazla ve daha güçlü E Corelar, Cache iyileştirmeleri yapılmış ve i9-13900K ve i7-13700K geçen senenin işlemcileriyle aynı fiyatta satılacak. DDR4 ve 12. nesil anakart uyumluluğuyla 13.nesil fiyat/performans olarak iyi olacak gibi gözüküyor.

Silicon israfı olduğuna kesinlikle katılmıyorum. Mimari olarak büyük değişikler tabii yok ama iyileştirmeler yapılmış.
Frekans iyileştirmeleri, daha fazla ve daha güçlü E Corelar, Cache iyileştirmeleri yapılmış ve i9-13900K ve i7-13700K geçen senenin işlemcileriyle aynı fiyatta satılacak. DDR4 ve 12. nesil anakart uyumluluğuyla 13.nesil fiyat/performans olarak iyi olacak gibi gözüküyor.
13900K 659$'dan satılacak. Multi-tasking olarak israf değil evet ama oyuncular için tamamiyle israf. Çünkü millet daha fazla FPS almak için E-coreları kapatıyor oyunlarda . DDR4 olarakta hak veriyorum ama çok büyük geliştirmeler yok. Çünkü oyunlarda ana FPS'i veren P-Core'lar E-Core'lar değil.

Üst düzey sistem toplayacaklar şunu da almayı unutmasın.
821823990b626b7e7ae2f017626086ae5c3206e5.jpg

Yeni konular

Geri
Yukarı