Asus Z170 Pro Gaming Anakart 1-2 ve 3-4 slota RAM takınca mavi ekran sorunu

sanaldunyali

Hectopat
Daha fazla  
Değerli Arkadaşlar,

Asus Z170 Pro Gaming Anakart üzerine Kingston (HX430C15PB2K4/16) 16GB (4GBx4) DDR4 3000 MHZ takdığımda mavi ekran hatası alıyorum. 1 ve 3. slota taktığımda hiç bir problem yok. 2 ve 4. slota taktığımda yine problem yok. 1, 2 ve 3 veya 1, 2, 3 ve 4 veya 1, 2 veya 3, 4. slota taktığımda mavi ekran hatası alıyorum.

Memtest86 ile RAM'leri tek tek kontrol ettim ve bir sorun algılamadı. Sorun anakarttan mıdır yoksa RAM'den midir?

Şimdiden teşekkür ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Sorun donanımlarda değil, sizde. :) Eğer kitapçığı okusaydınız bu konuyu açma gereği duymazdınız. Bellek slotlarınızın renkli olmasının bir sebebi var. Kitapçıktan bellekleri hangi slotlara takmanız gerektiğini okuyun.

Sayın Jarox Jamaica,

Ekte gönderdiğim resim dosyasında aldığım ram'in uyumluluğunu göstermekle birlikte, 4 slota birden tüm 4gb ddr4 ramları takarak 16gb ddr4 kullanmak istiyorum. Tüm ramları taktığımda mavi ekran hatası alıyorum.

Destekleriniz için teşekkür eder, iyi çalışmalar dilerim.

Dosya Ekleri

• kg.png
    kg.png
    24 KB · Görüntüleme: 145
Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı