Başarılı Kurulum Asus Z170 Pro Gaming | i5 6600K | High Sierra 10.13

Kurulum aşamaları;

• USB içinden kext ve config.plist dosyamı kurulum yaptığım diskin içine sırayla kext dosyalarını EFI / CLOVER / KEXT içine, config.plist dosyamı EFI/CLOVER içine kopyaladım.
  • Multibeast ile gerekli kextleri kurdum ve kext wizard ile "Rebuild Cache" yaptım sistemi yeniden başlattım buraya kadar sorun yok.
  • Apple store'dan High Sierra'yı indirdim apfs.efi dosyasını EFI / CLOVER / Drivers64UEFI içine koydum ve uygulamalardan High Sierra'yı çalıştırdım sistem yeniden başladı.
  • Sitem yeniden başlarken Clover Boot Menü ekranına geldim ve "Boot macOS Install From XXX" seçtim ve kuruluma geçtim, geçtim ama SATA MODE:RAID'de olduğu için güncelleme başlamadı stop işareti ile olduğum yerde kaldım düşün düşün neden oabilir diye aklıma SATA MODE:RAID olduğundan kaynaklı olabileceği geldi.
  • Önemli kısım burası; sistemi boot etmeden SATA MODE:AHCI yaptım ben Windows tarafında RAID yapım olduğu için SATA-RAID-unsupported kextini kurulum yaptığım disk içinde EFI / CLOVER / KEXT / OTHERS klasörüne atmıştım bu dosyayı sildim.
  • Sistemi yeniden başlattım tekrar Clover Boot Menü ekranına geldim ve "Boot macOS Install From XXX" seçtim ve kuruluma geçtim bu sefer sorunsuz güncelleme yaptım ve dosya sistemim de değişti APFS'ye geçtim ve dosya kaybı da yaşamadım.
Görseller;

2.png
1.png

Umarım faydalı olur. :)

Son düzenleyen: Moderatör:
Harici ekran kartını devre dışı bırakmadan kurulum yapılmadığını söylüyorlar. Böyle bir detay var mıdır? Yoksa Sierra üzerine update ederken bu yöntemle, böyle bir konuya ihtiyaç kalmıyor mu?

Bir de asıl sormak istediğim konu, SSD ya da HDD kullanıyorsanız tam kapasite mi kullanıyorsunuz yoksa önceden bölüp, böldüğünüz miktarda mı kullanıyorsunuz sistemi?

Uyarı! Bu konu 7 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı