ASUS Z270e Anakart High Sierra Wi-Fi Sürücüsü Ve HDMI Ses Sorunu

A.Ebubekir

Decapat
Merhabalar.
işlemci: Intel Core i7 7700K Soket 1151 4.2GHz 8MB Önbellek 14NM İşlemci.
Anakart: ASUS ROG STRIX Z270E GAMING Intel Z270 SOKET1151 DDR4 3866MHz(OC) USB3.1 Anakart.
Ekran Kartı: MSI GeForce GTX1050 Ti Gaming X 4 GB OC GDDR5 128Bit NVIDIA DX12 Ekran Kartı

Sistemim bu şekilde diğer bilgilerde gerekli olursa atabilirim. Sisteme 10.13.6 High Sierra kurulumu yaptım. Sadece 2 konuda merak ettiğim bir durum var.
Anakarta dahili olan Wi-Fi driverini araştırmama bulamadım başka bir Wi-Fi driver da yüklemek istemedim. Eğer bilen varsa yardımcı olabilir mi? Normalde kablolu bağlanıyorum eğer varsa kablosuz driverda yüklemek isterim.
Diğer sorum ise ekran kartını tanıttım. Ses codeclerini yükledim ve ses alabiliyorum. Ancak HDMI ses çıkışını şeçtiğimde klavyeden veya ekranın sağ üst köşesinden sesi yükseltip açamıyorum. Bu konuyla alakalı daha önce bir uygulama eklenerek yapılabildiğini öğrendim ancak bir müddet sonra seste bozulmalar yapmıştı. Eğer bununla ilgilide bilgisi olan varsa yardımlarınızı bekliyorum. Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Şuan sistemde macOS kurulu tekrar format atmam gerekecek Windows üzerinden kontrol edebilmem için.
Ben dün sizin söylediğiniz gibi Windows üzerinden kontrol ettim. Sistemdeki Wifi donanım ekran görüntüsündeki gibi görünüyor.
20190825_201756.jpeg

Anladım, peki yakın zamanlarda uyumlu olması ya da driver çıkması gibi bir durum oluşabilir mi? Mümkün müdür böyle bir şey?

Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı