ASUS Z370 Prime-A DRAM LED yanıyor

Mert Uzunoğlu

Centipat
Merhaba.

ASUS Z370 Prime-A Intel 8700K G.Skill Tridentz 2X16 RAM kullaniyorum.

RAM'lerim 3 gun oncesine kadar Dual channel calisiyordu. Fakat 3 gun önce PC'mi acmaya calistigimda anakartimin uzerindeki DRAM lambasinin yandigini gordum ve RAM'lerimi cikartip tekrar taktim. Acilmadi bunun uzerine teker teker RAM'leri DIMM_B2'YE taktim ikisindede basariyla acildilar. DIMM_B1'E taktigimda da aciliyor. Fakat DIMM_A1 ve DIMM_A2 de ayni hatayi aliyorum. Suan DIMM_B1 ve DIMM_B2 de single channel olarak calisiyorlar. Fakat RAM'lerim RGB oldugu icin hepsinde isiklari yaniyor. Baska forumlarda islemci faninin vidalarini sık veya gevşet gibi seyleri okuyup denedim ama duzelmedi. Anakartimin pinlerini kontrol ettim sorun gormedim herhalde pinlerde bir bozukluk olsaydi overclockum duserdi veya fail verirdi.

Aslinda asil problemin ne oldugunu anlamak istiyorum. RAM, CPU ve motherboard olarak servise gonderecegim ve bunlarin ne kadar surede geri geleceklerini bilmiyorum. Anakartta 20 gun yaziyor ama Intel ne kadar surede garanti veriyor bilmiyorum. Eger daha onceden boyle garanti sorunu yasamis biri beni bilgilendirirse cok sevinirim simdiden tesekkur ederim.

Son düzenleyen: Moderatör:
Uyarı! Bu konu 5 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Yeni konular

Geri
Yukarı