Çözüldü ASUS Z490-E sürücü kurulmuyor

Bu konu çözüldü olarak işaretlenmiştir. Çözülmediğini düşünüyorsanız konuyu rapor edebilirsiniz.

gentlyweeps

Femtopat
Daha fazla  
ASUS Z490-E GAMING anakartimda BIOS'tan CSM acip Windows kurulumu yapiyorum fakat hiçbir driveri yukleyemiyorum, hem gelen CD ile hem de USB bellekle de denedim fakat driver yuklenmiyor(herhangi bir hatada almiyorum chipset disinda butun driverlar yuklenmedi olarak kalıyor) bu yuzden internete de baglanamiyorum. CSM'den dolayi mi oluyor sorunun ne oldugunu nasil bulabilirim?
M.2 SSD MP600.
Intel i9 10900K.
32 GB RAM 2X16.

Çözüm
Before installing Intel I225-V driver v.1.0.1.4, please ensure that Intel I225-V firmware should be updated to v.1.45 via firmware update tool. After finishing necessary firmware update, please shut down and unplug the power cord then reboot the system normally. For more information, please refer to the firmware update guide.
Bu belirtilen talimatla uydunuz mu?

Ayrıca Windows son sürüm mü?
Before installing Intel I225-V driver v.1.0.1.4, please ensure that Intel I225-V firmware should be updated to v.1.45 via firmware update tool. After finishing necessary firmware update, please shut down and unplug the power cord then reboot the system normally. For more information, please refer to the firmware update guide.

Çözüm

2 Orijinal Windows ürünüyle kurduğum sistemde driver kuramadım fakat internetten indirdiğim korsan Windows'un en son sürümüyle sorunum çözüldü.

Orijinal ürün anahtarı girerseniz değişecektir o.

Yeni donanımlar olduğu için Windows'un son sürümü şart gibi bir şey oluyor.

Sistemi Technopat aralık tavsiyesine göre kurmuştum. Fakat PSU'da 8 pin CPU kablosu varken anakartta 8 + 4 CPU girişi var. Bu sorun teşkil eder mi sizce? PSU'yu değiştirmeli miyim?
Yardımlarınız için çok teşekkürler.

Yeni konular

Geri
Yukarı