ASUS Z490-H BIOS güncellemesinden sonra açılmıyor

Güncellemeyi nasıl yaptınız? Ayarlamalarınız doğru muydu?

Yani simdi USB'yi istenilen sekilde bicimlendirdim Rufus ile ve ASUS'un sitesinde anakartimin modelinin son BIOS'unu indirdim ve rename yapip USB'ye aktardim ve USB'yi anakartin arkadasindaki flashback olan yerine taktim dugmeye yanip sonene kadar bastim yesil isik yanip sonuyordu ve en sonda durdu yani guncellendigi anlamina geldi ve bilgisayari açtım hiç dokunmadim basmadim bir yere siyah ekran geldi ama sol ustte guncellenecegi ile ilgili bir mesaj verdi ve kapatmamami soyledi ben de bekledim en sonda me updating geldi ve bilgisayar kapandi rest atacagini sandim ama hiç acilmadi birkaç dk sonra guc dugmesine basinca herhangi bir tepki vermiyor. Ama anakartin isigi yaniyor ama start vermeye calisinca hic bir tepki vermiyor.

Son düzenleyen: Moderatör:
Anakart üstünde PSU kablaları baglı ise açılması lazım BIOS çökse siyah ekranda kalır.
Üzüldüm keske arastırsaydınız. BIOS güncellemelerini iyice arastırmadan yapmayın. Bilginiz yoksa Windows üzerinden programlarla yapın YouTube'da video çok.

Anakart üstünde PSU kablaları baglı ise açılması lazım BIOS çökse siyah ekranda kalır.
Üzüldüm keske arastırsaydınız. BIOS güncellemelerini iyice arastırmadan yapmayın. Bilginiz yoksa Windows üzerinden programlarla yapın YouTube'da video çok.

Hocam ben her şeyi dogru yapmistim ve herhangi bir problem yoktu bir o sitedeki yazilim mi nedir o yanlış veya bozuk cikti bir iki ankartta bozuk cikti ve ASUS para iadesi veya yenisini ile degistirmeyi teklif ettiler bilmeden degil biliyordum da yapiyom daha onceden de yaptigim islemdi .

Yeni konular

Geri
Yukarı