Başarılı Kurulum Asus Z87 Plus ve HD 6850 - Mavericks

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Arkadaşlar merhba. Sonunda kurulumu tammaladım hiç bir sorun yok şuan için wifi hariç

Mavericks 10.9 usb raw imajı ile.

Donanım :

• Anakart:Asus Z87 Plus ( Recep Beyin ML3U kurulum videosundaki bios ayarları full geçerli)
  • İ7 4770s (60 watlık özel sürüm)
  • Amd Radeon 6850 1 GB 256 bit ( direk çalışıyor)
  • 16 gb bellek
  • intel sdd
  • wd 2 tb hdd vs..

Gerisi çok önemli değil diye biliyorum.

Uyku güç tasarruf vs hepsi çalışıyor.

Yanlız bir tavsiye mutlaka bir mac klavye alın

Ayrıca tplink-wn781nd pcı wifi kart (v1 veya v2 tam bilemiyorum) ne yaptıysam çalışmadı. Yardım edebilecek biri varsa çok sevinirim.

Sistem hakkında nasıl performansı diye sorarsanız açılış süresi 4 sn + 3 sn lik boot time out yani 7 sn toplamda.
Kapanış sadece 2.5 sn sürüyor tamamiyle tavsiye bir sistem.
Herkesin yeni yılını kutlarım

TL-WN781ND için aygıt ID'lerini /System/Library/Extensions/IO80211Family.kext/Contents/PlugIns/AirPortAtheros40.kext/Contents içine eklemen gerek. Aygıt ve üretici kimliği şöyle olabilir: pci168c,29. Aşağıdaki Plist dosyasını düzenle ve aygıt ve Vendor ID'leri ekle. TEXTWRANGLER uygulamasında şöyle gözükecek:

Kod:
<array>
<string>pci168c,30</string>
<string>pci168c,2a</string>
<string>pci106b,0086</string>
<string>pci168c,1c</string>
<string>pci168c,23</string>
<string>pci168c,24</string>
</array>

Yukarıdaki eklediğinde ise böyle gözükmeli:

Kod:
<array>
<string>pci168c,30</string>
<string>pci168c,2a</string>
<string>pci106b,0086</string>
<string>pci168c,1c</string>
<string>pci168c,23</string>
<string>pci168c,24</string>
<string>pci168c,29</string>
</array>

Kartın çalışması için cpus=1 komutu ile boot etmen de gerekebilir.

Recep bey teşekkürler. Ben cevabınızdan önce Asus USB n-13 modeli ile değiştirdim kartı. En azından bie başka arkadaşımıza yarar umarım bilgiler. Bu arada benim kart v2.2 olduğu için hiç bi kext veya yama çalışmadı. Yanlız bir sorum olacak. 2 tb sata diskimi takmamıştım kurulumda. Şimdi yeniden bağlıcam ama dikkat etmem gereken bir durum var mı? Bağlantı açısından. Ve Windows'a göre (ntfs) formatlıydı o disk içide full dolu. Mac'de yazma işlemi yapabilmem için ne yapmalıyım sizce?

Durum
Mesaj gönderimine kapalı.
Bu siteyi kullanmak için çerezler gereklidir. Siteyi kullanmaya devam etmek için çerezleri kabul etmelisiniz. Daha Fazlasını Öğren.…