Başarılı Kurulum Mavericks 10.9.5 ASUS X550LN

Merhaba arkadaşlar forumda ilk mesajım. İnşallah hayırlı olur.
Forumda anlatılan dual boot uefi windows 8.1 ve mavericks 10.9.5 kurulumu yaptım. Acemilikten ve sıfır bilgi ile rehber yardımı ile kurulumu tamamladım. Şu an boot edebilen sistemim var.
  • Diz üztü bilgisayarım: Asus X550LN Core i5 4200u 1.6ghz.
Cihazda çalıştıramadığım yada çalışmayan donanımlar:
  • Wifi çalışmıyor.
Ekran kartı intel hd 4400 çalışıyor sadece. Parlaklık ayarı yapamıyorum. Yabancı forumda anlatımlar var. Yeterli seviyede ingilizcem olmadığı için yararlanamadım.
Pil göstergesi çalışmıyor. Rehabman-backlight kurdum üst barda gözüküyor ama işlevi yok.
Bluetooth çalışmıyor. Yada tanıtamadım.
  • Fn tuşu işlevleri ekran parlaklığı olan F5 ve F6 tuşu hariç tam çalışıyor.
  • Touch pad çalışıyor.
  • Kamera çalışıyor.
  • Ethernet çalışıyor.
Sizlerden ricam Tonymacx86 formunda çalışmayan parlaklıkla ilgili yazı var. Orada anlatımda ssdt/dsdt ilgili bir şeyler anlatıyor ama anlamadığımdan yapmaya cesaretim yok. Anlayan arkadaşlar varsa yardımcı olabilir mi?
Saygılar.

Son düzenleyen: Moderatör:
Parlaklık sorunu için boot argümanlarına -igfxblr ekleyebilirsiniz. Sorunu bu şekilde çözmüştüm önceden. Diğer sorunlar için konu açabilirsiniz. Ayrıca EFI bırakabilir misiniz diğer kullanıcıların yararlanması için?

Eğer duruyorsa bırakacağı EFI'nin bir işe yarayacağını sanmam. Malum o zamanlar ACPI vs çok önemli değildi. EFI'ye her şey doldurulup kurulum yapılıyordu. Mevcut hazır EFI'ler ile kurulum yapılmalı.

Geri
Yukarı