ASUS Z97 k anakart ile Samsung 970 Plus M.2 SSD uyumlu olur mu?

Ömer Karakaş 4

Femtopat
Daha fazla  
Z97 k anakartımda M.2 SSD olarak Samsung EVO 970 Plus'u aldım ama birçok yerde hızının düşük çalışacağını gördüm, doğru mu?

Son düzenleyen: Moderatör:
M.2 yuvası 10 Gb/s hızını destekliyor ASUS'un belirttiğine göre. Buna bağlı olarak SSD hızı yaklaşık 1100-1200 MB/s hizlarina düşecektir.

1687035648121.png

Ağır işler yapmıyorsanız 16 GB RAM şu anlık yeterli olur. Yani aslında M.2'ye geçmenin de öyle çok ahım şahım yararı olmaz ancak sistem eski olduğu için DDR3 RAM'e o kadar para vermek pek mantıklı değil, DDR4/5 sisteme geçmek varken. Ölü parçalara yatırım yapmayı doğru bulmuyorum ben. M.2 alırsanız en azından ileride güncel sisteme geçiş yaptığınızda onda da kullanırsınız.

Ağır işler yapmıyorsanız 16 GB RAM şu anlık yeterli olur. Yani aslında M.2'ye geçmenin de öyle çok ahım şahım yararı olmaz ancak sistem eski olduğu için DDR3 RAM'e o kadar para vermek pek mantıklı değil, DDR4/5 sisteme geçmek varken. Ölü parçalara yatırım yapmayı doğru bulmuyorum ben. M.2 alırsanız en azından ileride güncel sisteme geçiş yaptığınızda onda da kullanırsınız.
Tamamdır teşekkürler

Yeni konular

Geri
Yukarı