Asus Zenfone 2 32 GB vs 16 GB

SDTZBY

Kilopat
Yer
Kocaeli
Daha fazla  
Meslek
İnsan Kaynakları
Merhaba Arkadaşlar,

Asus zenfone 2 almayı planlıyorum. Ancak aklıma takılan bir kaç konu var. İkisinin arasındaki farkları üç aşağı beş yukarı biliyorum. 16 GB ROM farkı çokta önemli değil benim için. Hafıza kartı iş görecektir. Hızlı şarj olayı da çok elzem bir konu olmasa gerek. Akşam takıp sabah alıyorum telefonu. Daha önce zenfone 6 kullandım. Dolayısıyla şarj konusunda pek sorun yaşamadım. İşlemci tarafındaki 0,5 lik fark ne değiştirir. Mesela zenfone 6 da Eternity Worriors 3 oynuyordum. Takılmalar yaşanıyordu. (Oyun oynamayı seviyorum) Bunda öyle bir şey yaşatır mı acaba ? 0,5 lik işlemci farkı 200 tl eder mi ? İki cihazın karşılaştırmasını henüz göremedim.

Bilgili arkadaşlardan yorum bekliyorum.

Son düzenleyen: Moderatör:
Depolamada sıkıntı yok diyorsan olay sana bağlı eğer 200 TL veriyim iyisini alıyım diyebilirsin yada 200 TL etmez o farka da diyebilirsin. Bana sorarsan biraz daha bekle 32 GB'lık modeli de çıksın karşılaştırma videolarına bakarak alırsın. Hem o zaman da anlarız o fark için 200 TL verilirmi.

İşlemci farkını ayırt etmek gerçekten çok zor bana göre sadece depolama alanları farklı onun için asıl soru fazladan 16 Gb için 200 TL verilir mi ? olmalı. Bence verilir çünkü ne kadar iyi bir hafıza kartı alırsan al telefonun kendi depolama alanı kadar hızlı olamaz. Sonra uygulamalar takılmaya başlayınca telefona suç bulunmasın :)

@Batuhan Safalı

Depolama alanı için kesinlikle verilmez. Aynı anda 5 tane büyük oyun oynayan var mıdır bilmiyor ancak ben oynamıyorum. Dolayısıyla 16 gb yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Diğer uygulamalar çok sorun çıkarmaz sanırım.

En nihayetinde iki cihazın karşılaştırmasını beklemekten başka çare yok.

@Furkan Karakollu

Güncelleme tarafında zannetmiyorum ki bir fark olsun.

@Batuhan Safalı

Depolama alanı için kesinlikle verilmez. Aynı anda 5 tane büyük oyun oynayan var mıdır bilmiyor ancak ben oynamıyorum. Dolayısıyla 16 gb yeterli olacaktır diye düşünüyorum. Diğer uygulamalar çok sorun çıkarmaz sanırım.

En nihayetinde iki cihazın karşılaştırmasını beklemekten başka çare yok.

@Furkan Karakollu

Güncelleme tarafında zannetmiyorum ki bir fark olsun.

16 Gb lık modelin sana sadece 8 Gb'ı boş olarak geliyor. Buda kesinlikle öyle bir telefon için çok az bir değer. Yinede sen bilirsin

Uyarı! Bu konu 9 yıl önce açıldı.
Muhtemelen daha fazla tartışma gerekli değildir ki bu durumda yeni bir konu başlatmayı öneririz. Eğer yine de cevabınızın gerekli olduğunu düşünüyorsanız buna rağmen cevap verebilirsiniz.

Geri
Yukarı