Rehber ASUS Zenfone 2 Bootloader Kilidi Açma

Makaleler
289
Yer
İstanbul
Daha fazla  
Profil Kapağı
1522743131
Zenfone 2'nin bootloader kilidini açmak için önce ASUS'un sitesine giyoruz. Buradan destek bölümüne geliyor ve Sürücüler & Araçlar kısmına giriyoruz.

ZenFone 2 (ZE551ML) - Destek

Buradan WW_2.19.40.22 sürümlü ROM'u indiriyoruz ve cihazımıza yüklüyoruz. 2.20.40.59 sürümünün kilidini de açabiliyor ama biraz daha meşakkatli. Araç güncellenirse son sürüme de geçebilirsiniz.

Dikkat! Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakabilir.

Akabinde XDA Developers'tan kilit açma aracını indiriyoruz:

[TOOL] One-Click bootloader unlock (no root required)

• İnen dosyayı klasöre çıkartıyoruz.
  • Unlock_one_click_v2.bat dosyasını çalıştırıyoruz
  • USB hata ayıklama devrede ise cihazınız otomatik olarak yeniden başlayacak ve bootloader kilidi açılacaktır. USB hata ayıklama devrede değilse bootloader moduna elle girmeniz gerek. Bunun için:
    • Telefonu kapatın.
    • USB bağlantısını sökün
    • Güç + Ses açma tuşuna aynı anda basın ve ASUS logosunu görene kadar da basılı tutun
    • Şimdi USB kablosunu bağlayabilirsiniz.
  • Her halükarda unlock_one_click_v2.bat dosyası tamamen otomatik şekilde çalışacaktır.
  • Eğer ilk boot ekranında renkler tam tersi olmuşsa cihazınızın bootloader kilidi açılmış demektir.

upload_2015-8-28_21-44-17.png

Son düzenleme:
-Recep Baltaş- Bende Asus Zenfone 2 6.0.1 yüklü telefon var bir türlü rootlayamadım bana bir yardımcı olsan valla iyi dua ederim. Saygılar...

Zenfone 2'nin bootloader kilidini açmak için önce ASUS'un sitesine giyoruz. Buradan destek bölümüne geliyor ve Sürücüler & Araçlar kısmına giriyoruz.

ZenFone 2 (ZE551ML) - Destek

Buradan WW_2.19.40.22 sürümlü ROM'u indiriyoruz ve cihazımıza yüklüyoruz. 2.20.40.59 sürümünün kilidini de açabiliyor ama biraz daha meşakkatli. Araç güncellenirse son sürüme de geçebilirsiniz.

Dikkat! Bu işlem cihazınızı garanti dışı bırakabilir.

Akabinde XDA Developers'tan kilit açma aracını indiriyoruz:

[TOOL] One-Click bootloader unlock (no root required)

• İnen dosyayı klasöre çıkartıyoruz.
  • Unlock_one_click_v2.bat dosyasını çalıştırıyoruz
  • USB hata ayıklama devrede ise cihazınız otomatik olarak yeniden başlayacak ve bootloader kilidi açılacaktır. USB hata ayıklama devrede değilse bootloader moduna elle girmeniz gerek. Bunun için:
    • Telefonu kapatın.
    • USB bağlantısını sökün
    • Güç + Ses açma tuşuna aynı anda basın ve ASUS logosunu görene kadar da basılı tutun
    • Şimdi USB kablosunu bağlayabilirsiniz.
  • Her halükarda unlock_one_click_v2.bat dosyası tamamen otomatik şekilde çalışacaktır.
  • Eğer ilk boot ekranında renkler tam tersi olmuşsa cihazınızın bootloader kilidi açılmış demektir.

Eki Görüntüle 100277

-Recep Baltaş- Bende Asus Zenfone 2 6.0.1 yüklü telefon var bir türlü rootlayamadım bana bir yardımcı olsan valla iyi dua ederim. Saygılar...

Son düzenleme:
ZenFone 6 A601cg için böyle bir işlem yapabilir miyiz bu cihazın Bootloader kilidinin açılmasına çok ihtiyacım var ama yeteri doküman bulamıyorum internette @Recep Baltaş
Bende bu cihaz için gerekli linkleri arıyorum XDA'da vesaire ancak çoğu link uçmuş. Eğer bir şey bulursanız haber verebilir misiniz?

Geri
Yukarı